Zul ve Zulüm Kitabı - Haşim Şahin

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 6 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zul ve Zulüm Kitabı - Haşim Şahin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zul ve Zulüm Kitap Özet - Haşim Şahin Kitapları - Zul ve Zulüm Kitap Tanıtım - Zul ve Zulüm Kitap Fiyatı - Zul ve Zulüm Ön Okuma  Kitap Özet

  Dünyaya haykırılan bir çığlık: "Zul ve Zulüm""Zul ve Zulüm" umutsuzluğun içindeki umudu arıyor. Ama bu umut hala çok derinlerde. Unutuşun ve unutuluşun karanlık dehlizlerinde.

  Haşim Şahin "Zul ve Zulüm" adlı şiir kitabında ülkemizin karanlık tarihinin izini sürerken, faşizmin en sinsi türü olan unutmayı ve unutturmayı sorguluyor aslında. Çünkü zulmün en yakın destekçisi unutmaktır, unutturmaktır. Çünkü kirlenmenin adsız versiyonudur aslında unutmak, unutturmak.

  Şaire göre cinayetlere ve katliamlara susarak ortak olan ruhlarımızı, ancak ve ancak hatırladıklarımızla yüzleşerek arındırabiliriz.

  Haşim Şahin, ödünsüz siyasi duruşunu, şiirine incecik bir şekilde sızdırıyor. Acıların büyüklüğü karşısında çığlık atmıyor. Ve böylece en dipten gelen fısıltısı en keskin çığlıklardan daha can yakıcı oluyor. Bunu başaramasaydı bu kadar katı, ağır karanlık bir tarihi anlatırken, şiirinin kanatları kırılırdı... Kırılmıyor.Şiirinin bellek kuşu kanatlarını öyle hızlı çarpıyor ki, bu kanatlardan çıkan ses vicdanlarımızı sarsıyor.

  Haşim Şahin "Zul ve Zulüm" kitabında acının ve zulmün sinsi adımlarını tek tek gün yüzüne çıkarırken, aslında şefkate yer açıyor usulca. Öyle ki 'bir daha asla' dediğimiz ve buna samimiyetle inanacağımız o güne dek!

  -Cezmi Ersöz-


  [​IMG]

  Zul ve Zulüm
  Haşim Şahin
  Postiga Yayınları
  Fiyatı : 8,00 TL
  Mayıs 2011
  88 sayfa
  ISBN: 9786055711399
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zulüm Kitabı Haşim Forum Tarih
Zulümhane Kitabı - Mustafa Balbay Kitap, Resim ve Dergi 22 Şubat 2011
Ne Bir Zulüm Ne De Ölüm Gitar Akorları - Kıraç Müzik Türleri ve Enstrümanları 2 Eylül 2011
Zulüm ile ilgili özlü sözler - Zulümle ilgili sözler Güzel Sözler-Mesajlar 30 Aralık 2010
Zulumba Kökünün Faydaları Yararları Şifalı Bitkiler 1 Aralık 2010
Zulüm Çeşitleri Dini Sohbetler Dini Forum 27 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş