Zorro (Zorro Kimdir - Hakkında)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda UquR tarafından 6 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Zorro (Zorro Kimdir - Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zorro (Zorro Kimdir - Hakkında)

  Zorro (Zorro Kimdir - Hakkında)

  [​IMG]
  [​IMG]


  Zorro veya İspanyolca adıyla Tilki Don Diego de la Vega , İspanyol Californiasında yaşayan bir kılıç ustası ve asildir. İnsanları Robinhood tarzında yozlaşmış İspanyol hükümetine karşı savunur. Genelde siyah giyer , yüzünü maskeyle kapatır , eskrim kılıcı kullanır ve düşmanlarının üstüne Z şeklinde imzasını kılıcıyla atar. İndiana Jones gibi kırbaçda kullanır. Batman ve Phantom’un ondan esinlendiği söylenir.
  Gerçek Adı: Don Diego Vega
  Kimliği/Sınıfı : Normal İnsan
  Yaşadığı yer : Caballero
  Yardımcıları : Fray Felipe (Bernado), Sir Edmund Kendel, Toronada, (Topps/Image Comtos) Lady Rawhide
  Durumu: Normal İnsan
  Kaldıgı yer: Caballero
  Yardımcı Kişiler: Fray Felipe / Bernado, Sir Edmund Kendel, Toronada , Lady Rawhide
  Düşmanları : Alcalde, Captain Ramon, Sergeant Gonzales, Don Luis Quintero , Dracula
  Bilinen Yakınları : Alejandro Vega (Baba); Elena Felicidad (Anne)
  (Son of Zorro, 1925) Don Q (Oğul)
  (Zorro and Son, 1983) Carlos de la Vega (Oğul.)
  (Mask of Zorro, 1998) Esperanza de la Vega (Eş, ölmüş) Elena Montero (Kızı), Alejandro Murrieta (Damadı), Joaquín (Torunu)

  Takma İsimleri: Tilki(=İspanyolca Zorro) ,Diego de la Vega
  Operasyon Merkezi: Pueblo Los Angeles, Güney California, 1820ler
  Güç ve Yetenekler: Bir kılıç ustası özellikle eskrim kılıcında yetenekli ayrıca kamçıyı da çok iyi kullanabiliyor . Usta bir seyis ve inanılmaz akrobatik
  Geçmişi:
  1973de Madrid’de doğdu ve bir bebekken annesi ve babasıyla Amerikaya göç etti . California’ya yerleşen ailesi zengin bir toprak sahibi oldu. Diego her ne kadar İspanya’ya eğitimi için gitsede California’yı her zaman evi olarak kabul etti . İspanya’da sanat eğitimi ve ailkesinden gizli olarak eskrim dersleri aldı .
  Bu esnada Amerika’da işler oldukça kötü gitmeye başladı , Zalim Alcalde California’da iktidarı ele geçirmiş ve gücünü fakir insanlardan çalmak için kullanmaya başlamıştı. Bunları babasından öğrenen Diego California’ya geri döner ancak açık bir zıtlaşmanın ailesine felaket getireceğinin farkında olduğundan kendini beceriksiz ve sakar biri olarak gösterir . Siyah şapka maske ve at kullanan bir haydut olarak 2. bir kimlik kazanır. Adalet ve doğruluğu savunmak gerektiğinde bu alt kimliğini kullanan Diego imzası nedeniyle ( büyük bir Z) Zorro diye efsaneleşmeye başlar .
  Don Diego:
  Bu rahatsız edici derecede garip bir şey dostlarım , maskemi ve pelerinimi taktığım an Don Diego olan kısmım kayboluyor. Omuzlarım dikleşiyor ve damarlarımda kan daha hızlı akmaya başlıyor , sesim daha kalın ve kararlı bir hale geliyor , ve ciğerlerimde bir ateş yanıyor. Maskemi ve pelerinimi çıkardığımdaysa bir anda sakar Don Diego haline geliyorum . Sizce de bu garip değil mi ?   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zorro (Zorro Kimdir Forum Tarih
Zorro / Zorro Resimleri (Zorro Kimdir? - Zorro Hakkında) Masal Kahramanları 18 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş