Zonguldak Yaylasında horon

'Zonguldak Tanıtımı' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 20 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Zonguldak Yaylasında horon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zonguldak yaylasında horon
  22 Haziran 2008
  [​IMG]
  10. Karaelmas Festivali Etkinlikleri Kapsamında Karadeniz Yayla Şenlikleri Yapıldı.

  10. Karaelmas Festivali etkinlikleri kapsamında Karadeniz Yayla Şenlikleri yapıldı. Şenlikten bir gün önce keneye karşı ilaçlanan yeşillik alanda vatandaşlar çıplak ayak horon oynadı.
  Zonguldak Belediyesi ve Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen "Karadeniz Yayla Şenlikleri", Zonguldak'ın Karaman beldesi Çayköy 100. Yıl Egemenlik Parkı'nda yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Zonguldak Halk Oyunları ekibi tarafından gösterilerin sunulduğu şenlikte, Karadenizli sanatçılar da seslendirdiği eserlerle katılımcıları coşturdu. Şenliğe katılan Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, eşi Sevgi Gonca ve kızı Gizem Gonca, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramazan Denizer vatandaşlarla birlikte horon oynadı.
  Şenliklerin yapılacağı yeşil alan Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından kene vakalarına karşı bir gün önceden ilaçlandı. Havanın çok sıcak olması nedeniyle bazı vatandaşların şemsiye getirerek güneşten korunmaya çalışması dikkat çekti. Bazı vatandaşlar ise ayakkabılarını çıkarıp çıplak ayakla horon oynadı.
  Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adil Bahadır'a festivale katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zonguldak Yaylasında horon Forum Tarih
2017 Zonguldak nüfusu Zonguldak Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Zonguldak nüfusu kaçtır? Zonguldak Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Zonguldak Nüfusu Zonguldak Tanıtımı 30 Ocak 2014
2013 Zonguldak Nüfusu Kaçtır? Zonguldak Tanıtımı 29 Ocak 2013
Zonguldakın Siyasi Haritası - Zonguldak Siyasi Haritası Zonguldak Tanıtımı 17 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş