Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 15 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu tarihçe - gökçebey myo - gökçebey meslek yüksek okulu - zkü myo


  [​IMG]

  Merkez kampüsün bulunduğu Zonguldak ili 104.276 nüfuslu şirin bir kent olup, Karaelmas adıyla anılan taşkömürü ile ünlüdür. Kentin yemyeşil çam ormanlarıyla kaplı doğası ve denizi öğrenciler açısından ilgi çekicidir. Karabük, Bartın, Amasra, Ereğli, Alaplı turistik zenginliklere sahip şehre yakın yerleşim yerleridir. Devrek’te üretilen bastonlar dünya çapında ün kazanmıştır. Safranbolu yöresi, tarihi Osmanlı kent sivil mimarisinin günümüze kadar korunabilmiş nadir örneklerinden biri olma özelliğiyle her yıl yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda turisti çekmektedir.
  Gökçebey ; Eski adıyla ‘’Tefen’’yaklaşık 8000 nüfusu olan güzide ilçelerimizden bir tanesidir. Zonguldak’ a 45 km lik bir mesafede olan Gökçebey ulaşımını karayolunun yanı sıra tren yolu ile de sağlayabilmektedir.
  Özellikle doğa zenginlikleri bakımından Karadeniz bölgesinin temsilcisi sayılabilecek niteliktedir. 2006/2007 Eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ ne bağlı Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu, ilçenin gelişim sürecinde önemli adımlardan bir tanesi olarak kabul edilir. İktisadi ve İdari Programlar Bölümü Muhasebe Programı ve Teknik Programlar Bölümü Seramik Programı ile eğitim-öğretim hayatına başlayan meslek yüksekokulunun mevcut dersliklerle kapasitesi 485 tir. 26.04.2007 tarihinde Meslek Yüksekokulu ile ABD’de Southern New Hampshire University arasında “Kardeş Üniversite” protokolü yapılmıştır.  ZKÜ Gökçebey Mithat - Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş