Zonguldak Havaalanı

'Zonguldak Tanıtımı' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 21 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Zonguldak Havaalanı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zonguldak Havaalanı

  [​IMG]

  Havaalanı Müdürü Özşahin; "Almanya-Zonguldak direkt uçuşlar 2008 yılı ilkbaharında başlayacak" dedi.


  Her sene uçuşların başlanacağı söylenen Zonguldak Havaalanı bu sene de sezonu açtı. Umarız bu sezon Uçarız...


  Almanya Zonguldaklılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu geleneksel gecesine katılmak için Almanya´nın Gelsenkirchen kentine giden, Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ZONHAV) Genel Müdürü Hasan Özşahin Almanya-Zonguldak direkt uçuşlarının 2008 yılı ilkbaharında başlayacağını söyledi..

  Özşahin, gazetemize yaptığı açıklamada havaalanı ile ilgili şu açıklamalarda 140 yolcu kapasiteli Boeing 737/300 tipi uçaklarla havalimanına gündüz ve gece uçuşları yapılabileceğini, Işıklandırma sistemlerinin ve radar sistemleriin tamamladınığı belirten Özşahin, 2008 ilkbahar ayında ilk uçuşun yapılabileceğini söyledi.

  Hasan Özşahin, uluslararası uçuşların yapılabilmesi içinde iniş ve kalkışlarda problem olan 'bostancılar tepesi' nin traşlama işlemlerinin bitmek üzere olduğunu, 2000 metre uzunluğu olan havaalanı pistinn, 2 bin 500 metre uzunluğa ve 40 metre olarak genişletileceğini belirtti. Havaalanın teknik ve alt yapı sorunlarının büyük ölçüde tamamladınığını, NATOM sistemine dahil olduklarını, gümrük ve pasaport işlemleri için havaalanın hazır olduğunu söyledi.

  Almanya'dan direkt uçuşlar ilkbahar da

  Özşahin, "Havacılıkta %1 diye bir kavram yoktur. Havacalık -0- hata ile yapılması lazım. Eğer % 1 i göze alarak bu işi yaparsanız, tehlikeli sonuçlar doğurur. Zonguldak Saltukova havaalanı şu anda yurt içi ve yurt dışı uçuşlara açık vaziyette. Geçici hudut kapısı ilan edildi. Zonguldak havaalanı aynı zamanda Batı Karadeniz Bölgesinin havaalanı olacaktır. Yani bölge insanına hitap edecektir. Bunun için bazı çaılşmalar son safalara gelmiş durumda. Bununla ilgili bazı hava yolu şirketleriyle 2008'in ilkbaharından itibaren Almanya'dan direkt seferler düzenlenecektir. Bu uçuşlarla ilgili Öger Türk Tour ile görüşmeler yapıldı. Çok yakında tam kapisite hizmet verecek havaalanı için, Zonguldak valisi Yavuz Erkmen bata olmak üzere, Almanya'da bu işe gönül vermiş Zonguldaklıların sayesinde bu havaalanı uçuşa açılacak'' dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zonguldak Havaalanı Forum Tarih
2017 Zonguldak nüfusu Zonguldak Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Zonguldak nüfusu kaçtır? Zonguldak Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Zonguldak Nüfusu Zonguldak Tanıtımı 30 Ocak 2014
2013 Zonguldak Nüfusu Kaçtır? Zonguldak Tanıtımı 29 Ocak 2013
Zonguldakın Siyasi Haritası - Zonguldak Siyasi Haritası Zonguldak Tanıtımı 17 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş