Zihin Gücünüzü Nasıl Artırırsınız

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Zihin Gücünüzü Nasıl Artırırsınız konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beyninizin daha iyi çalışmasını sağlamak için dans etmek gibi güzel bir yöntemi
  espresso…
  Bir işi yaparken zorlanırsanız, hareket etmeye başlayın. Yürüyün, koşun, kaykaya binin, ip atlayın ya da dans edin. Böylece daha hızlı düşünmeye başlarsınız ve işinize geri döndüğünüzde kendinizi daha rahat hissedersiniz.
  Beyninizin daha iyi çalışmasını sağlamak için dans etmek gibi güzel bir yöntemi espresso içmeye tercih edebilirsiniz! Egzersiz, kalori yakmanıza da yardımcı olduğu için daha faydalı bir yöntem olarak kabul edilebilir.
  Aşağıdaki bilgileri okuyarak neden daha fazla egzersiz yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz:
  Kan dolaşımını iyileştirir! Egzersiz yapmanız, kan dolaşımını arttırarak beyin fonksiyonlarınızın daha iyi çalışmasını sağlar. Fiziksel aktiviteler yapmanız sayesinde oksijen ve besinler, beyninize ve vücudunuzun diğer bölümlerine daha kolay taşınır.
  Rahatlatır! Egzersiz yapmanız, moralinizi iyileştiren endorfinin salgılanmasını tetikleyerek stres ve depresyon sorunlarının iyileştirilmesini sağlar. Ayrıca uyku kalitenizi arttırarak daha dinç ve huzurlu olmanıza yardımcı olur.
  Dayanıklılığınızı arttırır! Yüzme, treking yapma, koşma ve tempolu yürüme gibi aktiviteler kalbinizi ve akciğerlerinizi güçlendirerek arterlerinizin esnekliğini arttırır. Düzenli olarak egzersiz yapmanız kan basıncınızı sürekli kontrol altında tutabilmenizi de sağlar.
  Barsaklarınızı daha iyi çalıştırır! Kabızlık mı çekiyorsunuz? Egzersiz yapmanız barsaklarınızın ve diğer vücut fonksiyonlarınızın daha iyi çalışmalarını sağlar.
  Kaslarınızı güçlendirir! Egzersiz yapmanız kaslarınızı güçlendirir, esnekliğinizi arttırır, kemiklerinizi güçlendirir ve gerilen kaslarınızın gevşemesine yardımcı olur.
  Bir öneri: Düzenli olarak egzersiz yapmanız GerçekYaş’ınızı 9 yıla kadar gençleştirebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zihin Gücünüzü Nasıl Forum Tarih
Zihin Açan Dua, Zihni Açan Dua Dualarımız Dua paylaşımları 5 Nisan 2012
Zihin İle İlgili Deyimler ve Açıklamaları Atasözleri & Deyimler 27 Şubat 2011
Zihinsel ve bedensel engellilerde diş tedavisi Ağız ve Diş Sağlığı 28 Nisan 2010
Zihin okuyan bilgisayar Bilim & Teknoloji 14 Mart 2010
Metin2 Zihinsel Skill Sıralaması Ve Özellikleri Metin2 12 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş