Zidane'ın 6'lık kopyası!

'Spor Haberleri' forumunda Fatma tarafından 18 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Zidane'ın 6'lık kopyası! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zidane'ın 6'lık kopyası!
  Madin Mohammed, Zidane'a benzeyen stiliyle henüz 6 yaşında olmasına rağmen Real Madrid ve Chelsea gibi devleri peşine taktı.


  Hızlı ayaklar, yumuşak bilekler, cesaret istyeyen çalımlar ve gelmiş geçmiş en iyilerden biri olarak gösterilen Fransız efsaneye benzeyen koşu stiliyle akıllarda Cezayir asıllı Zinedine Zidane'ı canlandırıyor. Bütün bu yeteneği sahibi sadece altı (6) yaşında olan Madin Mohammed. O da aynen benzetildiği Zidane gibi Cezayir asıllı.
  Dünyanın dört bir yanından önemli menajerlik firmalarını peşine takmayı başaran altı yaşındaki futbolcu şu anda La Liga devi Real Madrid ve Premier Lig devi Chelsea tarafından yakından izleniyor.


  "Çocuk yetenek" üç yaşındayken ailesi Cezayir'den Fransa'ya gelirlen Madin de Fransa Futbol Federasyonu tarafından bursla okutulmaya başladı.
  Madin'in şu anda oynadığı kulüp olan Roubaix'in başkanı Christian Lazaoui altı yaşındaki çocuk hakkında yaptığı açıklamada, "İnanılmaz bir yetenek. Her gün antrenman yapıyor, yorulmuyor ve futbola olan tutkusu çok büyük" derken çocuk yaştaki futbolcunun becerileri hakkında da, "Çapraz koşular yapabiliyor, top sektirmek, çalım atmak onun iin çok basit işler" ifadelerini kullandı.
  Şu ana kadar YouTube'da yeteneklerinin sergilendiği bir klip, bir milyondan daha çok izlenirken, topu havaya atarak boynunda yakalamak, top sektirmek, bacak arası yaparak devam etmek ya da Zizou çalımları atmak Madin için her gün yaptığı doğal işler olarak gözüküyor.
  Fransa Ulusal Televizyonu'nda da klipleri yayınlanan Madin için spikerin kullandığı ifadeler de şu şekilde: "İnanılmaz. Sadece altı yaşında ama şimdiden yeteneklerle dolu bir cephanesi var."
  -BİR DİĞER HARİKA ÇOCUK-
  Altı yaşındaki yeteneğe her geçen gün artan ilgi, dokuz (9) yaşındaki bir diğer sansasyonel çocuk Rhain Davis'in kliplerinin YouTube'da yayınlanmasından sonra Manchester United tarafından imza attırılmasından tam 18 ay sonra yaşanmaya başladı. Davis ManU'dan önce Avustralya'da Redlands United'da oynuyordu.
   

Bu Sayfayı Paylaş