Zeynep Turgut İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zeynep Turgut İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zeynep Turgut İlköğretim Okulu Hakkında - Zeynep Turgut İlköğretim Okulu Tanıtım - Zeynep Turgut İlköğretim Okulu Resimleri - Zeynep Turgut İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri  [​IMG]

  Okulumuz İmamağa Mahallesi, Samsat Caddesi üzerine 10.000 metre kare üzerine inşa edilmiştir. 1984 yılında inşaatına başlatılan okulumuzun inşaatı 1985 yılının Mart ayında sadece 1 müdür, 2 öğretmeni ile eğitime başlamıştır. Eğitim öğretime ikinci yarıda başladığı için 1. sınıfa öğrenci alınmamıştır. Ancak civar okullardan gelen nakillerle eğitim öğretime devam etmiştir.

  Okul ilk açıldığında ihate duvarı, suyu ve kanalizasyonu bulunmamaktadır. Ayrıca okul çevresinin tenha olması sebebiyle zamanın eğitim kadrosu çok zorluklarla karşılaşmıştır. Okulumuz 1993 yılına kadar ilkokul olarak çalışmalarını devam ettirmiştir. Ancak gün geçtikçe öğrenci mevcudu artmış ve okulun ismi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.

  "Zeynep Turgut İlköğretim Okulu" Adının Verilmesi ; 1993 yılında ilimiz hayırseverlerinden çocuk sağlığı ve mütehassısı Dr. Yunus TURGUT annesinin vasiyeti üzerine bir okul yaptırmak ister. Bu teklifini Milli Eğitim Müdürlüğüne götürür. Milli Eğitim Müdürlüğü bu teklife çok sevinir ve hemen çalışmalar başlar. Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı çalışmalar sonucu birçok okulun ihtiyacı olduğu ancak Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nunda bu yardıma acilen ihtiyaç duyulduğu görülür. Bir dizi çalışmadan sonra Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun Ek binasının kat ilavesi çalışmalarına başlanır. Kısa bir sürede inşaat biter. 1994-1995 yılı Eğitim-Öğretim yılında bu kat ilavesi Eğitim-Öğretim hizmetine Açılır. O zaman ki Adıyaman Valisi Sayın Mustafa Yücel Özbilgin, il encümenleri ile yaptığı çalışmalar Sonucu okulumuz hayırsever Dr. Yunus Turgut Bey’in annesinin adının verilmesi uygun görülür. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de görüşü alındıktan sonra okulumuzun adı “ZEYNEP TURGUT İLKÖĞRETİM OKULU” olarak değiştirilmiş olur.

  Okulumuz müstakil bina olup her bina iki katlıdır.25 derslik, 1 ana sınıfı, 1 Özel Eğitim sınıfı,1 Fen Bilgisi Laboratuarı, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Öğretmenler odası ve idari odalardan oluşmaktadır. Okulumuz ikili Eğitim vermekte yaklaşık 1500 Öğrencisi bulunmaktadır.

  2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılına, 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcı, 3 Müdür Yardımcısı, 1 memur, 4 hizmetli,1 Gece Bekçisi, 1 sözleşmeli personel, 15 branş, 1 rehber, 27 sınıf ,1 Özel Eğitim, 2 anasınıfı öğretmeni ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.

  Zeynep Turgut İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Zeynep Turgut İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Zeynep Turgut İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Zeynep Turgut İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Zeynep Turgut İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / MERKEZ

  Adı: ZEYNEP TURGUT İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Temeltut Mah. Eski Samsat Yolu / Adiyaman

  Telefon Numarası: 4162163128

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi :
  http://okulweb.meb.gov.tr/02/01/759934/

  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zeynep Turgut İlköğretim Forum Tarih
Zeynep Tokuş Kimdir, Zeynep Tokuş Resimleri Sanatçı Tanıtımları 4 Ağustos 2012
Zeynep Avcı Kimdir - Zeynep Avcı Hayatı Biyografi & Otobiyografi 1 Aralık 2011
Zeynep Dizdar Su Akar Yolunu Bulur şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 5 Ekim 2011
Zeynep Dörtkardeşler Kimdir - Zeynep Dörtkardeşler Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 10 Eylül 2011
Zeynep Dizdar Viraj 2011 Albüm Tanıtımı Albüm Tanıtımları 5 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş