Zeynep Günay Tan Kimdir - Zeynep Günay Tan Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 1 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zeynep Günay Tan Kimdir - Zeynep Günay Tan Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zeynep Günay Tan Kimdir - Zeynep Günay Tan Resimleri - Zeynep Günay Tan Biyografisi - Zeynep Günay Tan Hakkında  Kendi dilinden: Gönen doğumluyum. Annem babam avukat ve hâlâ Gönen’de yaşıyorlar.

  [​IMG]

  Ben ilkokul 5’inci sınıftan itibaren İzmir’de okudum. İzmir Amerikan Lisesi mezunuyum. Lisede okurken oyuncu olmak istiyordum. Izmir Amerikan Lisesi tiyatro konusunda oldukça aktif bir okuldur. Kocaman bir anfimiz vardır ve her sene bir oyun sahnelenirdi. Konservatuardan hocalar gelirdi. Benim hocam Cengiz Küçükayvaz’dı mesela. Yönetmen olduktan sonra hiç çalışamadık ama üzerimde çok emeği vardır. Fakat ailem oyuncu olma fikrimi pek desteklemedi. Sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndan burs kazandım ve İtalya’da “Birleşik Dünya Koleji” diye bir okula gittim. İki sene orada okudum. İçimde hala oyuncu olma isteği varken okul televizyonu vasıtasıyla kamera arkasıyla tanıştım. Röportajlar yapıyordum, küçük kısa filmler çekiyorduk onları kendimiz kurguluyorduk, montajlıyorduk. Bu sayede kamera arkasında daha çok keyiflendiğimi fark ettim ve sinema okumaya karar verdim. Floransa’daki Domms Sinema Televizyon okuluna kabul edildim.

  Fakat 5 Nisan kararlarıyla bursum kesildi. Apar topar Türkiye’ye döndüm. Üniversite sınavına gireceğim ama Sinema Televizyon bölümünü kazanmam pek mümkün görünmüyor. Çünkü İtalya’da gördüğümüz müfredatla buradaki birbirinden tamamen ayrı. Sonunda İtalyan Dili Ve Edebiyatı'nı yazdım ve kazandım. Okula kayıt yaptırmak niyetinde değildim. Bir yıl bekleyip sinema okumak istiyordum. Babam benimle bir pazarlık yaptı. "Bu bölümü oku, ben de sana bir stüdyoda staj ayarlayayım.” dedi. Kabul ettim. Bahsettiği yer Vipsaş. İlk görevim Vhs’ten, Betacam’a aktarma yapmak. 5 ay boyunca devamlı olarak bu işi yaptım. Vipsaş’da çalışırken de Kartal Tibet’le tanıştım. İlk asistanlık yaptığım kişi Kartal Tibet oldu. Setin en küçük asistanı olarak başladım. Ama Kartal Bey beni her zaman montaja götürürdü böylece montajı da öğrenmek için imkanım oldu. Sonra da çok şükür, harika bir yönetmen portfolyom oldu. İsimlerini her zaman gururla söyleyebileceğim yönetmenlere asistanlık yaptım. Çalışma sırasıyla gitmem gerekirse Kartal Tibet, Türkan Derya, Taner Akvardar, Orhan Oğuz, uzun sure Ömer Kavur, kısa bir dönem Atıf Yılmaz ve Şerif Gören, Ziya Öztan ve en son Çağan Irmak.
   

 2. İtalyan Dili Ve Edebiyatı'nı yazdığınızı ve kazandığınıza çok sevindim.Bir yıl bekleyip sinema okumak istiyordum. Gelecekte atmanız gereken adımlarınızı sağlam adımlarla atıyordunuz. "Bu bölümü oku, ben de sana bir stüdyoda staj ayarlayayım” dedi. Kabul ettim Ah bizi de bir kişi de öyle dese ne kadar güzel olur. İlk görevim Vhs’ten, Betacam’a aktarma yapmak 5 ay boyunca devamlı olarak bu işi yaptım çalışırken de Kartal Tibet’le tanıştım, çok şansın yaver gitmiş yolun bundan sonra da açık olsun. İlk asistanlık yaptığım kişi Kartal Tibet olduguna çok çok sevindim.
   

 3. zeynep hocam slm ben serkan öyle bir geçer zamankide yardımcı oyuncu olarak birkaç kez görev aldım ama sizden bir ricam olacak dizinin tatil dönüşünde bende bir roll almak istiyorum uygun görürseniz
   

 4. bencede su]per bir hayat yazisi yahu hahahah
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zeynep Günay Kimdir Forum Tarih
Zeynep Günay Tan Resimleri - Zeynep Günay Tan Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 1 Kasım 2010
Zeynep Tokuş Kimdir, Zeynep Tokuş Resimleri Sanatçı Tanıtımları 4 Ağustos 2012
Zeynep Avcı Kimdir - Zeynep Avcı Hayatı Biyografi & Otobiyografi 1 Aralık 2011
Zeynep Dizdar Su Akar Yolunu Bulur şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 5 Ekim 2011
Zeynep Dörtkardeşler Kimdir - Zeynep Dörtkardeşler Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 10 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş