Zencefille Nasıl Zayıflanır

'Diyet Beslenme' forumunda SeLeN tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zencefille Nasıl Zayıflanır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zencefil İle Diyet - Zencefil Neye İyi Gelir - Zencefilin Faydaları  Zencefil zayıflamaya yardımcı olan güçlü bir şifalı bitkidir. Birçok ülkede tarihler boyunca gerçekten sevilerek ve önemsenerek tüketilmektedir. Ancak, Muhtemelen siz daha önce zencefil görmediniz ve zencefilin tadı hakkında fazlaca bir şey de bilmiyorsunuz. Zencefil şeker niyetine rahatça yenebilecek bir şifalı bitki değildir. Oldukça keskin tat ve aromasının sizi gerçekten rahatsız edeceğine emin olabilirsiniz. Bu gün çeşitli marketlerde satılan zencefilli şekerler dahi rahatça ve zevkli bir şekilde yenebilmekten uzaktır. Ama siz de biliyorsunuz ki zencefilde bulunan faydalı aktif maddeler birçok sağlık sorunlarını giderdiği gibi zayıflatıcı etkiye de sahip ve siz sağlığınıza düşkün olduğunuz kadar zayıflamak da istiyorsunuz. Bunda dolayı zencefil yemek zorundasınız. Peki, ne yapmalıyız?

  Zencefilli Bal
  Zencefili yarım kaşık bal ile tükete biliriz. Ana yemekten 1 saat önce alınan zencefilli bal gerçekten işe yarayacaktır. Şöyle ki baldaki anlık enerji size katı bir tokluk hissi verirken zencefildeki aromalar ise iştahınızı kapatacak güce sahiptir. Sonuç olarak az yemek ve az enerji sizi gerekten zayıflatacaktır.

  Mide şikinlikleri Zencefil
  Diyet uyguluyorsunuz ve sebzeler meyveler derken bir tür şişkinlik ve hazımsızlık sizi rahatsız etmeye mi başladı? Bunun sebebi insan sindirim sisteminin meyve sebze gibi vejetaryen beslenme şekline uygun olmamasıdır.(aslında insan sindirim sistemi unlu mamuller ve hayvansal ürünleri daha iyi sindirir ve onlardan daha çok enerji alır) Bu durumda yine imdadımıza zencefil yetişecektir. Yemeklerden hemen önce veya hemen sonra içilecek zencefil çayı sindirim sisteminizi düzenleyecek ve (sizi diyete karşı soğutacak olan) sindirim şikâyetlerini önleyecektir.

  Kolik ve gazlarda Zencefil
  zencefilli yemeklerDiyettesiniz ve mideniz dâhil bütün sindirim sisteminiz yeniden şekillendi özellikle yeniden boyutlanan mideniz gerçekten küçüldü ancak bu durumda midemizden başlayan ve bağırsaklarımızda devam eden peristaltik* hareketlerin gerçekten güçlü ve düzenli olmasına ihtiyacımız var. Zencefil pişmiş yemeklerle alındığında gerçekten güçlü bir düzenleyici role soyunur ve ihtiyacımız olan peristaltik hareketlere yardımcı bir etkendir.

  Bütün bunlardan anladığım şudur arkadaşlar. Zencefil sistemlere yardımcı olarak etkisini gösteriyor. Aslında zencefil bir başrol oyuncusu olmaktan çok, yan rollerle başrol oyuncusunu destekleyen iyi bir yardımcı aktördür.  Alıntı
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş