Zeki Sezer (Zeki Sezer Kimdir? - Zeki Sezer Hakkinda)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda NeslisH tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Zeki Sezer (Zeki Sezer Kimdir? - Zeki Sezer Hakkinda) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar


  Başkanlar Kurulu, "DSP, tek adam yönetimini reddeden bir partidir. Biz, gücümüzü güçlülerden değil; halktan ve Hak'tan aldık." dedi. Parti yönetimi, Mustafa Sarıgül, Celal Doğan gibi sol siyasetçilere yapılan açılımın da arkasında durdu. Geçmişteki hatalarını kabul ederek vicdan muhasebesini yapanlara DSP'nin kapılarının açık olduğu vurgulandı. Ecevit'in çıkışının ardından toplanan Başkanlar Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Sayın Rahşan Ecevit'in partimiz yönetimine yönelik eleştirilerini çok ağır ve haksız buluyoruz. DSP, kurumsallaşan bir partidir. Kişilerin değil, halkın partisidir. Çünkü DSP, tek adam yönetimini reddeden bir partidir. Anımsatmak isteriz ki, Bülent Ecevit de 'DSP halkın partisidir' derdi. Biz kiminle mücadele ettiğimizi ve edeceğimizi biliyoruz. Bu ülkenin geleceğini karanlığa sürüklemeye çalışanlarla mücadele ediyoruz. Bu mücadelede saflarımda yer almak isteyenlere kapılarımız açıktır. DSP'nin siyaset anlayışını, temel ilkelerini ve tutarlılığını benimseyen herkesi kucaklaması çok önemlidir. İşimizi yapıp yapamadığımıza karar verecek olan halkımızdır. Çünkü biz, gücümüzü güçlülerden değil; halktan ve Hak'tan aldık. DSP, yeniden büyüme sürecine girmiştir. Böyle bir süreçte biz önümüze bakacağız. Çekilmek istendiğimiz kısır kavgaların içine girmeyeceğiz. Ama dozu aşan suçlamalar karşısında da kesinlikle kayıtsız kalmayacağız. Türkiye'yi yokluğa, yoksulluğa, yolsuzluğa ve karanlığa götüren bugünkü iktidar partisi varken; daha da acıklısı ona özenen, kara çarşafı vitrinine çıkaran, geçmişinden utanan ve reddi miras eden, ebedi anamuhalefet partisi dururken ve biz bunlarla mücadele ederken, iktidar alternatifi olan DSP'yle uğraşmanın kimseye bir yarar getirmeyeceğine inanıyoruz."

  06 Aralık 2008

  xx

  Zeki Sezer, 1957 yılında Eskişehir'de doğdu.

  M. Rüştü Uzel Kimya Teknik Lisesi ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü'nden mezun olan Sezer, askerliğini 4 aylık kısa dönem olarak 1983 yılında Antalya'da yaptı.

  Zeki Sezer, lise ve üniversite yıllarında çeşitli kulüplerde voleybol oynadı.

  Başta resim olmak üzere güzel sanatlara özel ilgisi olan Sezer, iş hayatına 1975'te kamuda kimya teknisyeni olarak başladı ve kimya mühendisi olarak sürdürdü. Daha sonra aynı konuda özel sektörde görev yapan Sezer, 1988'den itibaren DSP'de görev aldı. Çankaya ilçe yöneticisi, Ankara İl Başkan Vekilliği yapan Sezer, 1991'de Parti Meclisi üyesi oldu. Parti Meclisi üyeliğini aralıksız bugüne kadar sürdüren Sezer, iki dönem Genel Sekreterlik yaptı.

  Sezer, 2001 yılından itibaren DSP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu. 1999 genel seçimlerinde Ankara Milletvekili seçilen Sezer, 57. Hükümet'te Parlamento ile İlişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğü ve ETİ Holding A.Ş Genel Müdürlüğü'nden sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu.

  Zeki Sezer, evli ve biri lise, diğeri üniversite öğrencisi iki çocuk babası.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zeki Sezer (Zeki Forum Tarih
Osman Zeki Üngör Kimdir Kısaca Hayatı Biyografi & Otobiyografi 21 Ocak 2014
Albert Einstein Niçin Çok Zekiydi Düşünürler-Filozoflar 9 Ekim 2013
Osman Zeki Üngör Müzik Adına Neler Yapmıştır Biyografi & Otobiyografi 11 Ekim 2012
Hasret Gözlerimde Mavi Kitabı - Zekiye Yüksel Kitap, Resim ve Dergi 15 Şubat 2012
Dünyanın En Zeki İnsanları Kimlerdir Seviyeli-Ciddi Konular 4 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş