Zehra Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu Ermenek Karaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zehra Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu Ermenek Karaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ermenek Zehra Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Zehra Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - Zehra Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Zehra Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu İletişim
  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Ermenek Belediyesine ait şimdiki Hal Binası yerinde,iki katlı olarak inşa edilen okul binası 1910-1911 öğretim yılında hizmete girmiştir.Padişah Sultan Reşat’a izafeten “Reşadiye Mekteb-i İptidaiyesi” adı verilen okul,ilçemizde halen devam eden ilk okul olmuştur.
  İlk mezununu 1912-1913 öğretim yılında vermiştir.
  Okula “Başöğretmen” olarak Reşat Efendi (Okutan) atanmış,verimli ve unutulmaz çalışmaları ile uzun yıllar pek çok memleket evladının yetişmesine katkıda bulunmuştur.
  Cumhuriyetin ilanından sonra “MERKEZ İLKOKULU “ olarak ismi değiştirilen okulumuz,bugün devlet hizmetinde veya özel sektörde görev almış mülkiyeli,iktisatçı,öğretmen,hukukçu mühendis, hekim, subay, emniyet mensubu ve işadamı gibi birçok değerlerin ilk eğitim yuvası olma kıvancını taşımaktadır.
  Reşat Hoca’ dan sonra; Ata GÜR, Ali Niyazi ÜLKÜ, Hulusi ÖZKAN, Hüsnü TURAN, Mustafa Asım ALPER, Ali Doğan ÖNTÜRK,Hasan Şükrü YÜKSEL, Şükrü GÜNEY, Tevfik KÖKSOY, Hüsam SEVİMLİ, Erol YILDIZ okul müdürü olarak görev yapmışlardır.
  Müdür Yardımcısı olarak;Ahmet ÇALIK, Hüsam SEVİMLİ, Hatice AKTEPE, Murat AKGÜL, Mustafa BERBEROĞLU, Osman GEBİZLİ atanmıştır.
  Ayrıca isimlerini sayamayacağımız çok sayıda öğretmen görev yapmıştır.
  Şimdiki okul binası 1966 yılında tek katlı ve planlı 7 dershane olarak hizmete girmiş, 1991-1992 yıllarında kat ilavesi,1992-1993 yıllarında alt katın onarımı yapılmıştır.
  Mevcut binada 13 dershane, öğretmenler odası, müdür yardımcıları odası, memur odası, kantin, atölye,hizmetli odası,kooperatif,arşiv,araç odası, laboratuar, kütüphane,izci odası,Bilgi Teknoloji Sınıfı,Anasınıfı ve temizlik araç odası olmak üzere bölümler vardır.
  Atatürk’ün 100. doğum yılı münasebetiyle 1981 yılında okulumuzun adı “Atatürk İlkokulu” olarak değiş tirilmiştir.
  1997 yılı ilkbaharında ek bina yapımını üstlenen hayırsever işadamı Galip SUMRA ve değerli eşinin eğitime katkılarından dolayı isimlerinin verilmesi kabul edilmiş ve 1997-1998 öğretim yılından itibaren, okulumuzun adı “ZEHRA- GALİP SUMRA ATATÜRK İLKÖĞ RETİM OKULU” olmuştur.
  İnşaatı biten ek binanın 10 derslik,1 atölye,müdür odası, Rehberlik Servisi, Spor Odası ve her katta WC ler olmak üzere 19 bölüm halinde 1998-1999 öğretim yılında hizmete girmiştir. Okulumuzda 2007 - 2008 öğretim yılından itibaren "Atatürk Çocukları" adlı okul dergisi çıkarılmaya başlanmıştır. 2008 - 2009 eğitim öğretim yılında yabancı dil laboratuvarı kurulmuştur.
  Soba ile ısıtılmakta olan okulumuz,ek binanın hizmete girmesiyle merkezi ısıtma sistemine geçmiştir.
  Okulumuz parça kömürlü kaloriferle ısıtılmakta iken 2006 Kasım ayında toz kömür yakıtlı sistem entegre edilerek kullanıma başlanmıştır.
  Halen okul müdürü olarak Mustafa BERBEROĞLU, Müdür yardımcısı Osman GEBİZLİ,sınıf öğretmenleri; Üstat ÜNAL,Süleyman Kurtuluş POŞ, Sema GEBİZLİ , Tuğba ÖZALP, Serap UĞUZ, Hasan SEL, Menekşe SEL, Melike EVCİ, Dönen YÖRÜK, Sultan KAHRAMAN, Mine YILMAZ, Ayşe İZCİ; Anasınıfı öğretmeni olarak Elvan YALÇIN , Zübeyde ŞAHBAZ görev yapmakta, branş öğretmenleri Handan ŞEKEROĞLU ve Arife AKTAŞ Türkçe, Hikmet KURT Matematik, Sibel KADİROĞLU Sosyal Bilgiler, Kerim ATEŞLİ Fen Bilgisi, Soydan EVCİ Beden Eğitimi, Müşerref ÇETİN Teknoloji Tasarım, Dürdane GÜNGÖR Özel Eğitim Sınıfı, Ali KARAZOR ve Abdullah TUNCA Din Kültürü ve Ahlak bilgisi, Aylin ÖKSÜZ İngilizce; Gülşen BOZDAĞ Bilgisayar öğretmeni;Ekrem KADİROĞLU Rehberlik uzmanı olarak görev yapmaktadır.
  Türkay ŞİMŞEK hizmetli olarak görev yapmaktadır.
  Okulumuzdan, ilk yıllarda üç sınıflı da dahil olmak üzere; toplam 4390 beş sınıflı, 237’si okul dışından olmak üzere 4627 öğrenci diploma alarak mezun olmuştur.Sekiz yıllık ilköğretim uygulamasına 1997-1998 öğretim yılında başlanmış olup ilk mezunu 1999-2000 öğretim yılında 162 kişi olarak vermiştir.
  Şu anda sınıflara göre öğrenci mevcudumuz şöyledir:
  Ana sınıfı 35, 1.sınıf 61, 2.sınıf 80, 3.sınıf 52, 4.sınıf 75, 5.sınıf 60, 6.sınıf 68, 7.sınıf 81, 8.sınıf 72 ve özel alt sınıfta 4 öğrenci olmak üzere toplam 588 Öğrencidir.
  Misyonumuz

  Yüce Önder Atatürk'ün

  "Büyük Türkiye"

  idealine ulaşmayı hedefleyen,

  vatanını ve milletin seven,

  çevresine duyarlı,

  kültürlü,kişilikli nesiller yetiştirmektir.

  Vizyonumuz

  Bütün öğrencilerin;
  Yeniliklere açık,
  Bilgiye ulaşmanın yollarını öğrenmiş,
  Toplumun değer yargılarını özümsemiş,
  akla ve bilime dayalı eğitim ortamında
  hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı;
  çevrede,bölgede ve ülkede
  "örnek okul" olmaktır.

  İletişim Bilgileri


  ZEHRA GALİP SUMRA ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adres:
  Susaklı Mh. Atatürk Cd. No :31
  Ermenek
  Karaman
  Türkiye
  70400

  Telefon: 0338 7163812


  Bilgi: e-posta :
  zgs_ataturk@hotmail.com & 581792@meb.k12.tr

  Web site: http://www.zgsataturkioo.k12.tr/cms/

  Okulumuzdan Resimler

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr - zgsataturkioo.k12.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zehra Galip Sumra Forum Tarih
Fatıma Zehranın Sözleri - Fatıma Zehra Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 21 Eylül 2011
Kayhan Zehra Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli Denizli Tanıtımı 2 Eylül 2011
Zehra Alptürk Kimdir - Zehra Alptürk Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 29 Kasım 2010
Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Merkez Muğla Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Kasım 2010
Zehra Hocahanım İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş