Zayıflatan Meyve Greyfurt

'Diyet Beslenme' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Zayıflatan Meyve Greyfurt konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zayıflatan 5 süper yiyecekten birisi... Kokusu bile zayıflamada etkili.. Hele suyu... Uzmanlara göre suyu zayıflamada çok etkili.. Hangi bitkiden mi bahsettik? İşte cevap:

  [​IMG]

  Greyfurt meyvesinin kokusu ve suyu, kilo vermek isteyenler için çok yararlı... Dünyaca ünlü Prof. Dr. Mehmet Öz bile greyfurt bitkisinin zayıflamada etkisini şu sözlerle anlatıyor

  "Hayvanlar üzerinde yapılan bazı araştırmalar, greyfurt kokusunun iştahı kapattığını ortaya çıkarttı. Uzmanlar greyfurt yağı kokusunun, karaciğer enzimleri üzerinde bir etkisi olduğunu ve bu etkinin kilo vermeyi kolaylaştırdığı saptadı."
  Yine ABD’de yapılan bir çalışmada diyetleri ile greyfurt meyvesi ve suyu verilen gönüllülerde kilo kaybının belirgin bir şekilde arttığı görülmüş. Kilo vermek isteyen 100 obez gönüllüye üç ay süresince normal beslenme programlarına ilaveten bir gruba her yemekten önce yarım greyfurt meyvesi, diğer bir gruba ise bir bardak greyfurt suyu verilmiş. Üçüncü grup ise greyfurt hariç aynı diyet programını uygulamış. Süre sonunda meyve yiyenlerin 1.5 ile 4.5 kilogram, meyve suyu içenlerin ise 1.5 kilogram civarında kilo verdikleri, buna karşılık sadece diyet programı uygulayanların 250 gram gibi çok düşük bir ağırlık kaybı sağlayabildikleri görülmüş. Muhtemel etki şekli olarak bu greyfurtun insülin hormonunu baskılaması ileri sürülüyor. İnsülin baskılanınca kişi kendini tok hissediyor, daha az yemek yemek ihtiyacı duyuyor.

  Yapılan bir çalışmada günde iki greyfurt meyvesi yenmesi ile dişetlerinde kanamaların belirgin bir şekilde azaldığı gözlenmiş. Bunun muhtemel nedeni greyfurdun yüksek C vitamini içeriğine bağlı olarak yara iyileşmesini hızlandırması
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zayıflatan Meyve Greyfurt Forum Tarih
Zayıflatan şifalı bitkiler Şifalı Bitkiler 12 Aralık 2011
Zayıflatan bazı öneriler Diyet Beslenme 14 Ekim 2011
İmanı Zayıflatan Ve İmanı Yok Eden Şeyler İman ve İslam Forumu 10 Eylül 2011
meryem uzerli zayıflatan diyetisyen Diyet Beslenme 28 Mayıs 2011
Beyni Zayıflatan Ve Güçlendiren Etkenler Nelerdir? Psikoloji 24 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş