Zayıflamanın 6 püf noktası...

'Diyet Beslenme' forumunda Siraç tarafından 1 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Zayıflamanın 6 püf noktası... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zayıflamanın 6 püf noktası...

  Size özel bu zayıflama yöntemlerinden birini seçin, hızlı kilo verin

  Zayıflama, bölgesel zayıflama, incelme ve selülit ile ilgili sorunları gidermek amacıyla uygulanan pek çok tedavi yöntemi var. Bu yöntemlerin yaygınlaşması kişilerin memnuniyetine paralel olarak artış gösterse de sonucu tamamen hastanın durumu belirler.

  AT PANTOLONU TİPİ

  Genelde 4 ile 9 kilogram arasında fazlalıkları vardır. Kalça yanlarında çıkıntıları oluşmuştur. Tedavilerinde uygun mikronjeksiyon tedavileri, mezoterapi ve liposuction iğnesi diye de tabir edilen lipoliz tedavisi bu tipler için oldukça uygun olmaktadır.

  ÜST TARAF KİLOLARI

  Üst taraf kiloları göbek ve üstünde yağlanma ile kendini gösteren tiptir. Bacaklar normaldir ve erkeklerde oldukça sık görülür. Hanımlarda da orta sıklıkta görülür. Genetik sebepler dışında bazı hormonal sebeplerde bu tip yağlanmaya yol açabilir. Kortizon grubu hormonlar özellikle üst taraf kilolarına sebep olur ve bu bölgelerde yağlanma yaparlar.

  Bu tip insanlarda damar sertliği, yüksek tansiyon ve kalp damar hastalığı riski vardır. Bu nedenle diyet uygulamasında iyi kolesterolü yükseltici ve kötü kolesterolü düşürücü diyet programı seçmek gerekir. Tedavi programlarında akupunktur ve mezoterapi uygulamaları ile bazı durumlarda lipoliz tedavileri uyguluyoruz.

  DOLAŞIM TİPİ ALT TARAF

  Bu tip kilolar veya selülitlerin özelliği uyluklardan ayak bileklerine kadar yaygın olmasıdır. Diğer tiplerden ayırıcı tanısında ayak bilekleri ile diz arasındaki bölgede kalınlık şişlik veya selülit bulunmasıdır. Orta yaşlar veya ileri yaşlarda daha sık görülmekle beraber genç yaşlardada görülebilmektedir. 5-10 kilo arası fazlalıkları olabilir. Bu tipler normal zayıflama incelme programlarına az yanıt verir.

  Defalarca çeşitli yöntemler ile zayıflamasına rağmen alt taraflarından yeterince incelemeyen hanımlar ne yazık ki bu durumu kabullenirler. Aslında bu bölgedeki mikro dolaşım bozukluklarını düzeltecek mikroenjeksiyon tedavileri ile mezoterapi ve bazan uygun lenf drenaj programlarını içeren vakum refleksoterapi tedavileri ile problemler başarıyla çözülüp hem tedavi hem de istenen incelme sağlanabilir.

  ORTA ALT TARAF TİPİ KİLOLAR

  Bu tiplerin bir kısmı omurga duruş bozukluğuna sahiptir. Selülitler ön plandadır. Selülit oluşumu mekanizmasını daha iyi açıklayabilmek için cilt ve altının bazı anatomik özelliklerini gözden geçirmek gerekir. Selülit cilt altı yağ dokusunun hastalığıdır. Kan sirkülasyon sistemi ve lenfatik atılım bir çok faktörlerle düzenlenir.

  Öncelikle yukarda bahsettiğimiz katmanların yıkanmasını sağlayan karışık bir damarsal ağ vardır. Bu karışık damarsal yapının başardığı yıkama sistemi iki önemli fonksiyona sahiptir.

  Metabolizmanın önemli gereksinimlerini sağlar ve vücut sıcaklığının düzenlenmesinden sorumludur. Hormonal dengesizlik durumunda hücreler arası sıvı üretiminde önemli ölçüde dengesizlikler oluşur . Mikrolaşımsal yetmezlik ise yağ hücrelerinin normal işleyişini bozarak aşırı miktarda yağ oluşmasına yağ hücrelerinin büyümesine neden olur. Hücreler arası aralıkta sıvı birikmesi ve yağ hücrelerindeki lipidler zorlu bir döngü başlatırlar ve birikmiş sıvı basıncı ve lenfatik sistem basıncı ile yağ hücrelerinde değişiklikler oluşur.

  SELÜLİT TİPİ

  Yağ hücreleri aşırı yağ içerikleri ile şişerler ve adeta kilitli kalarak şişlikler oluşmasına neden olurlar. Bunun sonucunda selülitin meşhur portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar. Bu tipleri tedavilerinde selülit problemine ve dolaşım düzenlemesine yönelik mikroenjeksiyon tedavileri, mezoterapi, uygun ve etkin tedavidir. Zira burada üç ayrı tip dolaşımsal bozukluk söz konusudur.

  Bu karmaşık üç tip dolaşım bozukluğu ancak her birine ayrı ilaçların kombinasyonu ile mümkün olabilir. Ayrıca bu kombinasyona mezoterapi tedavilerinde uygun yağ yakımını hızlandırıcı ilaçlarilave etmek gerekir. Akupuktur ve diyet düzelenmeleri, vakum fefleksoterapi tedavisi, ses ötesi dalgalar mezoterapiye yardımcı diğer tedavilerdir. Oksijen kapsülü de son yıllara bu konuda kullandığımız etkili bir yardımcı yöntemdir.

  Dr. İsmail Ağar

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zayıflamanın püf noktası Forum Tarih
Zayıflamanın püf noktası “dereotu” Diyet Beslenme 4 Nisan 2009
Zayıflamanın püf noktaları Diyet Beslenme 10 Ocak 2009
Lifli Besinler İle Zayıflama - Lifli Besinler İle Zayıflamanın Yolları Diyet Beslenme 26 Ağustos 2011
Zayıflamanın 33 Yolu Nedir Diyet Beslenme 13 Mayıs 2011
Koşu bandıyla zayıflamanın incelikleri Diyet Beslenme 30 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş