Zayıf Kadın Modası Sona Eriyor

'Populer markalar & Moda' forumunda RiVeR_Nn tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Zayıf Kadın Modası Sona Eriyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zayıf Kadın Modası Sona Eriyor

  Zayıf Kadın Modası Sona Eriyor


  Moda endüstirisi tarafında empoze edilen ve kadınlara sürekli " ancak zayıf oldukları takdirde güzel olacakları" düşüncesi artık sona eriyor. Zayıf olmak uğruna pek çok kadının ölümleri moda devlerini harekete geçirdi.

  İspanya''nın moda devleri, giysi bedenlerini, kadınların gerçeğe uygun beden ölçülerini yansıtacak şekilde yeniden belirleyecek. Böylece kadınlar üzerindeki zayıflama baskısının da ortadan kalkacağı ümit ediliyor.

  ARAŞTIRMA 8500 KADIN ÜZERİNDE YAPILACAK

  Sağlık Bakanı Elena Salgado, belli başlı moda evleriyle bakanlık arasında yapılan anlaşma çerçevesinde, Milli Tüketici Enstitüsünce ''''hakikatteki kadın bedenini saptamak ve giysi beden ölçülerini normalleştirmek için'''', 12-70 yaş arasındaki 8500 kadının ölçüsünün alınacağını açıkladı.

  Araştırma tamamlandığında, moda evlerinin beden ölçüleri 18 ay içinde birbirine uygun hale getirilmiş olacak. Beden ölçülerini ''''gerçeğe uygun, homojen ve makul'''' hale getirmeyi amaçlayan anlaşmaya, bünyesinde Zara''nın bulunduğu Inditex, Mango, El Corte Ingles ve Cortefiel gibi moda devlerinin katıldığı belirtildi.

  38 BEDEN ALT LİMİT

  Vitrinlerdeki mankenlerin bundan böyle en az 38 beden olacağı, 46 bedenin de artık aşırı büyük sayılmayacağı belirtildi. Hükümet, daha büyük ve gerçekçi bedenlerin, kadınları podyumlarda gördükleri aşırı zayıf mankenlere benzemeye çalışmaktan vazgeçireceğini ümit ediyor
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zayıf Kadın Modası Forum Tarih
Mutlu bir kadın olmanın tek yolu zayıf olmak değildir! Diyet Beslenme 13 Mart 2010
DÜnyanin en zayif kadini Garip olaylar 1 Şubat 2009
Dünyanın En zayıf kadınıymış İlginç Resimler 14 Ağustos 2008
Zayıf metaller nedir nelerdir kısaca Konu Dışı Başlıklar 30 Aralık 2015
Osmanlı ekonomisinin zayıflamaya başlamasında coğrafi keşiflerin etkisi nedir kısaca Tarihi Bilgiler 25 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş