Zayıf bayanların yakalanması kolay olan 6 hastalık

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 11 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Zayıf bayanların yakalanması kolay olan 6 hastalık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilindiği gibi şişmanlık insan sağlığını olumsuz etkiliyor, ancak zayıflığın da sağlığa zararlı olduğunu biliyor musunuz?

  1. Kansızlık
  Zayıf olan insanlarda genellikle dengesiz beslenme, demir, folik asit, B12 vitamini gibi kan yapıcı maddelerin yetersiz olması gibi sorunlar görülüyor. Çay içmenin birçok yararı var, ancak doktorlar, aşırı çay içmenin ve özellikle fazla koyu çay içmenin vücutta demir kaybına yol açabileceğini ve bunun da kansızlığa neden olduğunu söyledi.
  2. Onikiparmak bağırsağının tıkanıklığı
  Zayıf olan insanlarda karında yağın az olması, iç organların sarkmasına ve onikiparmak bağırsağının ezilmesine neden oluyor. Bu durumda yemekler daha zor hazmedilir ve insanlarda karın şişkinliğinin yanı sıra ağrı gibi rahatsızlıklar yaşanır, hatta kimi insanlarda yemekten sonra kusma görülür.
  3. Hafızanın gerilemesi
  Zayıf olan insanlar genellikle az yağ alır ve vücutları içindeki yağ stoku da azdır. Besin yetersizliği de beyin hücrelerini zarara uğratır ve hafızayı doğrudan olumsuz etkiler.
  Çin tıbbına göre, zayıf olanlarda daha çok hararet bulunuyor. Bu insanlarda zaman zaman ağız kuruluğu, ağızda acımsı bir tat hissetme, gözde kan toplanması, baş dönmesi, kolay sinirlenme gibi rahatsızlıklar görülür. Fazla miktarda yenen acılı biber de bu gibi rahatsızlıkları tırmandırmanın yanı sıra kanama, alerji ve iltihaba yol açar.
  4. Mide sarkması
  Bünyesi zayıf olan insanların iç karın duvarının gevşek, karın kaslarının zayıf olması, mide sarkmasına neden olur.
  5. Safra kesesinde taş oluşması
  Zayıf olanlar genellikle yetersiz kalori alır ve bu da vücut içindeki yağın hızla tüketilmesi ve kolesterolün safra kesesindeki oranının artmasına neden olur. Bu durumun uzun süre devam etmesi de safra kesesinde taş oluşmasına yol açar.
  6. Kemik erimesi Zayıf olan bayanların vücutlarında daha az dişi hormon bulunuyor ve bu da kemik ermesi ile kırık yaşanmasına neden olur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zayıf bayanların yakalanması Forum Tarih
Osmanlı devleti coğrafi keşifler ile birlikte ekonomik olarak niçin zayıfladı? Tarihi Bilgiler Cuma 22:43
Zayıf metaller nedir nelerdir kısaca Konu Dışı Başlıklar 30 Aralık 2015
Osmanlı ekonomisinin zayıflamaya başlamasında coğrafi keşiflerin etkisi nedir kısaca Tarihi Bilgiler 25 Nisan 2014
Ünlüler Nasıl Zayıflar Diyet Beslenme 2 Eylül 2013
Kış Diyetiyle Nasıl Zayıflanır? Diyet Beslenme 2 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş