Zaman Hızla Yaşlanıyor Kitabı - Antonio Tabucchi

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 17 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zaman Hızla Yaşlanıyor Kitabı - Antonio Tabucchi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zaman Hızla Yaşlanıyor Kitap Özet - Antonio Tabucchi Kitapları - Zaman Hızla Yaşlanıyor Kitap Tanıtım - Zaman Hızla Yaşlanıyor Kitap Fiyatı - Zaman Hızla Yaşlanıyor vÖn Okuma  Kitap Özet

  Çağdaş Avrupa edebiyatının en gözde yazarlarından Tabucchi, kitaplarında günümüzün yakıcı sorunlarını ustalıkla irdeliyor.

  Kurulduğu günden bu yana öyküye özel bir yer veren Can Yayınları, 30. yıldönümünü öykü ustalarının birbirinden güzel kitaplarıyla karşılıyor. Márquez'den Thomas Mann'a, Munro'dan Tanizaki'ye dünya edebiyatının önde gelen öykü ustalarının kitaplarının yer alacağı bu özel dizimizin ilk kitabı, İtalyan yazar Antonio Tabucchi'nin Zaman Hızla Yaşlanıyor'u.

  Kitapta yer alan dokuz öykü, yüzyıl dönümünde Avrupa'da geçiyor. Öykülerin kahramanları, geçmişin hayaletleriyle boğuşan savaş kurbanları, siyasi dönekler, hâlâ Doğu Bloku özlemi çekenler. Kitap boyunca zamanın izini süren Tabucchi, kâh bilgece kâh hüzünlü bir dille kaleme aldığı satırlarla, zamanın nasıl hızla akıp geçtiğini gözler önüne seriyor, dönemin tarihçesini melankolik bir ironiyle yansıtıyor.

  Birbirinden bağımsız gibi görünen bu öykülerin aslında ortak bir noktası var: tüyler ürpertici geçmişimiz ile kırık dökük günümüz arasındaki paralellik.


  [​IMG]

  Zaman Hızla Yaşlanıyor

  Antonio Tabucchi
  · Can Yayınları
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9789750712647
  · Sayfa Sayısı : 136
  · Çevirmen : Nihal Önol
  · Etiket Fiyatı : 10.00 TL
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş