Zam, kömüre yöneltti

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Siraç tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Zam, kömüre yöneltti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zam, kömüre yöneltti

  Doğalgaz zammı belediye'nin kömür satışlarını artırdı

  [​IMG]
  Doğalgaza gelen yüzde 20'lik zammın ardından vatandaşın kömüre talebi artmaya başladı. Eskişehir'de, özellikle doğalgaz zammıyla birlikte kömür satışları da arttı. Kömüre olan talebin artmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi, fiyatları düşürdü.

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kömür Satış Ofisi Müdürü Gündüz Arsel, vatandaşlara piyasanın altındaki fiyatlarla kömür vererek aile bütçelerine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Doğalgaz zammıyla birlikte kömüre talebin arttığını ifade eden Arsel, "Bu sene geçen yıla oranla kurumumuza kömür almak için başvuranların sayısı arttı. Son 20 günde başvuru sayısı ise yüzde 20 oranında yükseldi. Talep fazlalaşınca kurum olarak fiyatları aşağıya çektik ve taksit sürelerini uzattık. Bu da vatandaş tarafından büyük ilgi görmeye başladı." dedi.

  Yüksek kaliteli ithal parça-portakal Sibirya kömürünün tonu peşin 480 YTL, Ceviz kömürünün tonunu ise 430 YTL'den satışa sunduklarını aktaran Arsel, işçi, emekli, dul ve yetimlerine de maaşlarından kesilmek suretiyle taksitli kömür satışlarının süresinin uzatıldığını dile getirdi. Ayrıca vatandaşları menşeini ve kalitesini bilmedikleri kömürleri almamaları konusunda da uyaran Arsel, "Kömür alırken, işletmelere aldıkları kömürün analiz raporlarını ve menşeini sorsunlar. Gerek bütçeleri gerek hava kirliliğinin önlenmesi için bu büyük önem taşıyor." şeklinde konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kömüre yöneltti Forum Tarih
Vali yardımcısı ‘bedava kömüre fesat’tan 22 yılla yargılanacak Yurt İçi Haberler 21 Ocak 2010
BOTAŞ: "Kömüre dönmek hata olur" Ekonomi Ve Borsa 6 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş