Zahir-Paulo Coelho

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Zahir-Paulo Coelho konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  ‘Seni kendimden bile daha çok seviyorum.’ Eğer bunu söyleyebilirsem kendimle barış içinde yaşamayı sürdürebilirim, çünkü bu aşk beni rehin aldı.

  Ünlü, başarılı, zengin bir yazarın savaş muhabirliği yapan karısı Esther bir gün ansızın ortadan kaybolur. Esther kaçırılmış mıdır, öldürülmüş müdür, yoksa kocasını mı terk etmiştir? Çok sevdiği karısını bulmak için yanıp tutuşan yazar, Esther’in en son birlikte görüldüğü Kazak genci Mikhail’le birlikte Fransa’dan İspanya’ya, Hırvatistan’dan Orta Asya steplerine uzanan bir yolculukta bulur kendini. Bu büyülü yolculuk giderek bir ‘iç yolculuğa’ dönüşecek, yazar yazgının gücü ve aşkın doğasını yeniden keşfedecek, yaşamına yeni değerler biçecektir… Günümüzün en çok okunan yazarlarından Paulo Coelho, daha önce yayınladığımız Simyacı, On Bir Dakika, Veronika Ölmek İstiyor gibi romanlarından sonra Zâhir’de de, okurlarına yine belleklerden silinmeyecek bir hikaye anlatıyor. Zâhir’i okuduğunuzda, kader, ün ve evlilik hakkında yeniden düşünmeye başlayacaksınız.


  Kitabın içinden

  “Kaybedecek daha fazla bir şeyim kalmadığında, bana her şeyi verdiler. Ben olmayı bıraktığımda kendimi buldum. Rezil olduğumda ve hala yürümeye devam ettiğimde kendi kaderimi seçmekte özgür olduğumu anladım. Belki de bende yanlış olan bir şey var, bilmiyorum, belki evliliğim biterken bile anlamadığım bir düştü. Bütün bildiğim, onsuz yaşayabildiğim halde, hala onu yeniden görmek, birlikteyken hiç söylemediğim şeyleri söylemek istediğim: Seni kendimden bile daha çok seviyorum. Eğer bunu söyleyebilirsem o zaman kendimle barış içinde yaşamayı sürdürebilirim, çünkü bu aşk beni rehin aldı.” (sayfa 89)

  Kitabın Künyesi

  Yazarı: Paulo Coelho
  Yayınevi: Can Yayınları
  Çeviren: Ayşegül Turan
  Türü: Roman
  Sayfa Sayısı: 316
  ISBN: 975-07-0579-3
  Basım Tarihi: 2005​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zahir Paulo Coelho Forum Tarih
Abdulzahir İsminin Anlamı, Abdulzahir Ne Demek İsimler Sözlüğü 14 Aralık 2011
Vahdet-i Vücud, Vahdet-i Şühud, Allah’ın Ez- Zâhir Güzel İsmi Dini Terimler Sözlüğü 22 Eylül 2011
Zahirenin Ambarı Sabanın Ucundadır Atasözünün Anlamı Açıklaması Atasözleri & Deyimler 21 Aralık 2010
Zahire Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 23 Mart 2010
Zahir Şah (Zahir Şah Kimdir? - Zahir Şah Hakkinda) Biyografi & Otobiyografi 16 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş