Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Meram Konya

'Konya Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 26 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Meram Konya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zafer İlköğretim Okulu Hakkında - Zaferİlköğretim Okulu Tanıtım - Zafer İlköğretim Okulu Resimleri - Zafer İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]

  Zafer İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Zafer İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Zafer İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Zafer İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Zafer ilkokulunun temeli 1957 yılında atılmıştır. Temel atma töreninde konuşan Konya valisi Cemil KELEŞOĞLU okulumuzun ismini koymuştur. Sayın Cemil KELEŞOĞLU konuşmasında “ Bu mahalle halkı bu okulu yaptırmak için çok uğraşmıştır, bu okul, bu mahallenin zaferidir. Onun için ismi ZAFER olsun” demiştir.
  Zafer ilkokulu 1958’ de Eğitim-Öğretime açılmıştır. Bu yıllarda 5 derslik, 10 öğretmen, 1 Müdür ve 1 Müdür yardımcısı ile Eğitim-Öğretim vermeye başlamıştır. Zamanla mahallenin büyümesi ve gelişmesi sebebiyle okul ihtiyaca cevap verememiş ve hemen yanıbaşına 2000 yılında ek bina yaptırılmıştır.
  1958 yılında yapılan ilk bina aralıksız 48 yıl hizmet etmiştir. Ancak zaman içinde yıprandığından, bina duvarlarında çatlaklar ve bazı bölümlerde de taban kısımlarında çökmeler meydana gelmiştir. 2006 yılında “Kullanılamaz” raporu alınarak yıktırılmıştır.
  Eski binanın yıkılmasından sonra, öğrenci mevcudunun kalabalık olması sebebiyle, mevcut bina yeterli gelmediğinden, 2. kademe (6-7-8. sınıf öğrencileri) Meram Necati bey İlköğretim okulunda Eğitim-Öğretimlerini sürdürmüşlerdir.
  Yıkılan binanın yerine, 2006 yılında 16 derslikli yenisi yapılmış ve 2007-2008 Öğretim yılında Eğitim-Öğretime açılmıştır. Halen 2 çok amaçlı salon, 1 fen laboratuarı, 38 derslik, 1 Bilgi Teknolojisi sınıfı mevcuttur.
  Zafer İlköğretim Okulu, ilk açıldığı yıllardan bu güne kadar, geçmişte ve günümüzde önemli görevler yapan kişileri yetiştiren bir kurum olarak eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir.

  Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / MERAM
  Adı: ZAFER İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: K.Aymanas Mah.K.Aymanas Cad.No:67
  Telefon Numarası: 3323573183
  Faks Numarası: 3323580708
  E-mail Adresi: meramzafer@gmail.com
  Web Adresi: - http://www.meramzafer.k12.tr

  Zafer İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zafer İlköğretim Okulu Forum Tarih
Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Bozüyük Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Temmuz 2012
Şehit Zafer İpek İlköğretimokulu Ve İş Okulu Bilgileri Bozüyük Bilecik Bilecik Tanıtımı 10 Temmuz 2012
Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Savaştepe Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 26 Haziran 2012
Merkez Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Haziran 2012
Zafer Yolu İlköğretim Okulu Bilgileri Şuhut Afyonkarahisar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş