Zafer Çocukları (2006) Szabadsag Szerelem / Children Of Glory

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Zafer Çocukları (2006) Szabadsag Szerelem / Children Of Glory konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Vizyon tarihi:
  16 Ekim 2009

  Oyuncular:
  Kata Dobó (Viki Falk), Iván Fenyö (Karcsi Szabó), Sándor Csányi (Tibi Vámos), Károly Gesztesi (Coach Telki), Ildikó Bánsági (Karcsi''s Mother), Tamás Jordán (Karcsi''s Grandfather), Viktória Szávai (Eszter Hanák), Zsolt Huszár (Jancsi Gál), Tamás Keresztes (Imi Ács), Péter Haumann (Uncle Feri), Daniel Gabori (Józsika), Róbert Marton (Márton Karod (Compó)), Kornél Simon (Gyula Abonyi (Báró)), Krisztián Kolovratnik (Sándor Fazekas (Frank)), Antal Czapkó (Prokop)

  Ekip:
  Krisztina Goda (Yönetmen), Joe Eszterhas (Senaryo), Éva Gárdos (Senaryo), Nick Glennie-Smith (Müzik), Buda Gulyás (Görüntü yönetmeni), János Vecsernyés (Görüntü yönetmeni)

  Puan:

  8.3 / 10
  Filmin puanı sinema.com kullanıcılarının oylarıyla belirlenmiştir.

  Konu:
  Yıl 1956… Macaristan Sovyet bloğunun hegemonyası altında küçük ve köle bir
  Ulustu… bir tek konuda süper güçleri Sovyetler ile karşı karşıya gelebilecek durumdaydı… Su topu milli takımları yenilmez bir süper güçtü. Demir perdenin arkasında kilitli de olsalar takımın sporcuları kendilerini birer kral olarak hissediyorlardı. Oynadıkları takım oyunu sayesinde kazandıkları zaferler tüm halkın ve özellikle genç kızların dikkatini çekmekten çok hoşnutlardır… Yalnızca bir kez 1955’de Sovyetler, Macarların kazanmasına izin vermemiş Moskova’da yapılan maçta hakem yüzünden kaybetmişlerdir…

  Şimdi bir rövanş maçı yapma fırsatı doğmuş ve takımlar Melbourne’deki olimpiyatlarda yeniden karşı karşıya geleceklerdir. Tarih milli takımın önüne bambaşka bir yol açacak her şey altüst olacaktır… Budapeşte’de halk ayaklanmıştır ve Sovyetlere başkaldırmıştır… Takımın genç yıldızı Karsci ve arkadaşı Tibi sokaklarda baş gösteren olaylara karışmışlardır.

  Başlangıçta bu devrimde sokaklarda olmak onlar için bir maceradan başka bir şey değildir... Fakat Teknik üniversiteli bir genç devrimci olan Viki, Karcsi’nin kalbini çalar ... Sokaklardaki devrimciler gittikçe umutlarını yitirmekte Sovyet tankları Macaristan sokaklarında gövde gösterisi yapmaktadır.

  Karcsi vatanı ve ulusu için elinden geleni yapacaktır fakat tek şansı Sovyetlere havuzda günlerini göstermektir... Üstelik gerçek aşkı, çok sevdiği Viki’yi ardından bırakarak uzaklara giedcektir...   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Zafer Çocukları (2006) Forum Tarih
Zafer Çocukları Filminin Afişi Posteri Sinema Film Tanıtımları 27 Ekim 2009
8. sınıf inkılap tarihi çalışma kitabı ilk zafer cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 21 Eylül 2017
Çanakkale Zaferi önemi madde madde kısaca Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017
Çanakkale Zaferi ile ilgili güzel şiirler Şiirler 8 Mart 2014
Çanakkale Zaferi İle İlgili Şiirler Güzel Şiirler 3 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş