Zıt Renkler (Kontrast) Nelerdir ?

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda Mavi_inci tarafından 29 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Zıt Renkler (Kontrast) Nelerdir ? konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Zıt Renkler (Kontrast) Nelerdir ?
    Zıt Renkler (Kontrast)
    Zıt Renkler Hakkında Bilgi

ZIT RENKLER (kontrast):Zıt renkler birbirlerini tamamlarlar yanyana kullanıldıklarında birbirlerini değerlendirerek resme canlılık katarlar.Bunun doğada da örnekleri çoktur.Yeşil yaprakların arasında kırmızı güller,yeşil
    ağaçlar arasında kırmızı çatılı bir ev,güneş batarken mavinin içinde turuncu güneş vs.Zıt renklerden birisi diğerine karıştırılırsa karıştığı rengin parlaklığını kırar.

Bir esas rengin zıt rengi o esas rengin dışında kalan iki esas rengin karışımı ile elde edilen 1. Derece yardımcı renktir. Yada renk çemberinde bir esas rengin tam karşısındaki yardımcı renk o esas rengin zıt rengidir.
    Zıt Renkler; Kırmızı Yeşil , Mavi Turuncu , Sarı Mor

2. zıt renkler birbirine ters renklerdir. iki zıt renk karıştırıldığında karışılan renk soluk durur fakat birbirlerinin yanında muhteşem bir görüntü oluştururlar örneğin yeşil bir yaprağın arasında kırmızı elmalar..

3. zıt renkler birbirine ters renklerdir iki zıt renk karıştırıldığında karışılan renk soluk durur fakat birbirlerinin yanında muhteşem bir görüntü oluştururlar örneğin yeşil bir yaprağın arasında kırmızı elmalar bunlara super ornektır

4. süper ödevimi yaptım kesin öğretmen 100 verir sağol

5. Çok sağolllll bana çok yardımcı oldunuz!!!!!

6. süper ödevimi yaptım kesin öğretmen 100 verir sağol

7. sağollllll yaa yaptım ödevimi............

8. süperdi öğretmen çok beğenicek kesin 100 alcam teşekkürler

9. cok saol simdi sinir resim hocam bişe demicek

10. aynen öyle benimkide kızmayacak

11. Abi Resim'den Ödev Verdi Hoca Zıt Renklerle İlgili Bir Resim Yap Diye Hoca Baya Beğencektir İşallah

12. vule cuk yardimcı oldonoz saalın

Bu Sayfayı Paylaş