Yurtdışında okumak artık çok daha kolay

'Yurtdışında Yaşam ve Eğitim' forumunda sleza tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  Yurtdışında okumak artık çok daha kolay konusu
  Sponsorlu Bağlantılar


  ÜNİVERSİTE sınavı için geri sayım başlarken, öğrenciler ve veliler yurtdışındaki eğitim olanaklarını da araştırmaya başladı.

  Öğrencilerin lise diplomaları ile birçok ülkede üniversiteye girme şansını elde edebileceklerini söyleyen Easy Eğitim Danışmanlık ortaklarından Tuğçe Atakan ve Birçem Örs, 6 Mayıs 2006’da yürürlüğe giren yeni yasayla yurtdışında okumanın artık daha da kolay olduğunu söylediler. Atakan, "Bu yasa ile ÖSS’de baraj puanını geçmeden de, Avrupa Birliği üye ülkeleri ve Amerika’da bulunan üniversitelere kayıt yaptırabiliyoruz" dedi.

  AVUSTRALYA Yetkililer, Avustralya’nın öğrenciler için tam bir cennet olduğu görüşünü savunuyorlar. Onlara göre Avustralya’da üniversiteli olma şansı Amerika ya da İngiltere’ye kıyasla hem daha kolay, hem de daha ucuz. Üstelik Avustralya’da ücretli programların yanı sıra, Avustralya hükümeti başarılı Türk öğrencilere pek çok burs olanağı sunuyor. Öğrenciler burada hem okuyup hem de haftada 20 saat çalışabiliyorlar.

  İNGİLTERE Bir üniversiteye kayıt yaptırabilmek için çok iyi derecede İngilizce bilmek şart. İngiltere’de bazı okullar IELTS dil sınavının yanı sıra, bir de SAT sınavını istiyor. SAT, içerik açısından öğrencinin analitik düşünme, temel matematik, okuduğunu anlama ve kelime bilgilerini ölçüyor. İngiltere de seçilen bölümde senelik üniversite eğitiminin ortalama bedeli ise 8 bin Sterlin.

  AMERİKA TOEFL, IELTS gibi (İngilizce yeterlilik sınavı) skoru yüksek olan öğrencilere ilgili kolejlerde üç sömestr okuduktan sonra üniversitelere yatay geçiş yapma imkanları sunuluyor. Bu tarz bir kolejde dönemlik ücret yaklaşık 3 bin dolar.Amerika, hem öğrencinin ders notlarının iyi olmasını, hem de sosyal bir hayata sahip olmasını istiyor. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyen bir öğrenci yıllık olarak eğitim için 20 bin Dolar ile 30 bin dolar civarında bir bütçe ayırması gerekiyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yurtdışında okumak artık Forum Tarih
Yurtdışında lisans eğitimi Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 24 Şubat 2014
Yurtdışında üniversite nasıl okunur? Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 26 Ocak 2012
Yurtdışında yapılan formalite nikah Dini Sorular ve Cevaplar 29 Mart 2010
Yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin üniversiteye sınavsız giriş hakkı kalktı. Eğitim Haberleri 18 Mart 2010
Yurtdışında Master yapmalı mıyım? Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş