Yunus Emre etkinlikleri İstanbul'da başlıyor

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Google tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Yunus Emre etkinlikleri İstanbul'da başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ünlü sanatçıları, siyasileri, bilim adamları, şair ve yazarları Eskişehir’de buluşturacak olan Yunus Emre Kültür ve Sanat etkinlikleri bu yıl 03-09 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek ve açılış programı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla gerçekleşecek.
  Tıpkı şiirlerinde olduğu gibi kapılarını geniş bir coğrafya için aralayacak olan “Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası” etkinlikleri startı İstanbul’dan verilecek.
  14 Nisan Çarşamba günü Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Eskişehir Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Basın Bilgilendirme Kokteyli; Eskişehir Milletvekilleri, Eskişehir Büyükşehir, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Eskişehirli Sanat, Kültür ve Spor Camiası ve Eskişehir İş Dünyasını; Ulusal Basın ve İstanbul Protokolu ile bir araya getirecek.
  Her yıl tekrarlanan “Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası” sempozyum, kültür ve sanat etkinlikleri ile kültürel değerlerin doğru bir şekilde tanıtılması amacını taşıyor. 03 - 09 Mayıs tarihleri arasında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla açılış programı gerçekleşecek olan bu önemli haftada ünlü isimlerin konserleri, aşıklar şöleni, sergiler, sevgi yürüyüşü, yarışmalar, ödül töreni, şiir dinletileri gibi etkinlikler yer alacak.
  Etkinlik öncesinde İstanbul’da gerçekleşecek olan “Basın Bilgilendirme Kokteyli”nde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yunus Emre etkinlikleri Forum Tarih
Yunus Emre niçin önemli Biyografi & Otobiyografi 6 Aralık 2016
Yunus Emre kısaca hayatı özet Biyografi & Otobiyografi 1 Aralık 2014
Yunus Emre'nin kısaca hayatı Biyografi & Otobiyografi 13 Nisan 2014
Yunus Emrenin Edebi Kişiliği Kısaca Öz Biyografi & Otobiyografi 28 Ocak 2014
Yunus Emre'nin İnsana Bakış Açısı Hakkında Bilgi Biyografi & Otobiyografi 10 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş