Yumi İstanbul'da Bir Geyşa - Erdal Güven

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Yumi İstanbul'da Bir Geyşa - Erdal Güven konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yumi İstanbul'da Bir Geyşa - Erdal Güven - Kitap Özet  Kitap Özet

  Japon Kara Ejder teşkilatından Kuvayı Milliye'ye Ertuğrul Fırkateyni faciası, Osmanlı İmparatorluğu'nun Japonya'yla ilişkileri, Abdülhamid, Mustafa Kemal, Japonların Kara Ejder teşkilatı ve Kuvayı Milliye… Yumi / İstanbul'da Bir Geyşa, bütün bu tarihi kişilik ve olayları, çarpıcı anlatımıyla bir araya getiriyor.

  Yakın tarihimize ilişkin şaşırtıcı gerçekleri roman kurgusuyla aktaran Erdal Güven, yönünü Batı'ya döndüğü söylenen Mustafa Kemal'in de aslında tıpkı Abdülhamid gibi Doğu'ya açılmaya, özellikle de Japonya'yla dostluğa çok önem verdiğini belirtiyor. Fırtınalı yıllarda yaşanan tutkulu ve engel tanımayan bir aşka da tanıklık edeceğiniz, heyecanla okunan, sürükleyici, şeftali çiçeği yumuşaklığında bir roman…

  Ve İstanbul tarihi bir aşka tanıklık etti ... “Mayumi parmaklarını Nureddin'in dudaklarının üzerine koyup susturdu. ‘Önceki gece son dansımı yaptım Nureddin. Bundan sonra karşında geyşa Mayumi yok, Japon kız Yumi var.”

  Yazar Hakkında: Erdal Güven, 1964'te doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Basın Yayın Bölümü'nü bitirdi. Üniversite birinci sınıfta, Hürriyet Haber Ajansı Eskişehir Bürosu'nda başladığı meslek yaşamında, Hürriyet gazetesi Ankara bürosunda muhabirlik, Hürriyet gazetesi Tokyo temsilciliği, Hürriyet Haber Ajansı genel müdür yardımcılığı, Hürriyet Haber Araştırma Servisi müdürlüğü ve köşe yazarlığından sonra Kanal D Haber Merkezi'nde editörlük yaptı. Yayımlanmış sekiz kitabı bulunan Erdal Güven'in, Türk-Japon ilişkilerini anlatan Abdülhamit'in Hüzün Gemisi (2008) ve Tahran'dan Kaçış (2008) adlı romanları TC Cumhurbaşkanlığı himayesinde Japoncaya çevrilmiş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Japon İmparatoru Akihito'ya hediye edilmiştir.

  Kitap Kapak

  [​IMG]

  Yumi İstanbul'da Bir Geyşa
  Erdal Güven
  · Doğan Kitap
  · Basım Tarihi : 03 - 2010
  · ISBN : 9786051115283
  · Sayfa Sayısı : 315
  · Etiket Fiyatı : 20.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yumi İstanbul'da Geyşa Forum Tarih
Ayumi Takano Kimdir - Ayumi Takano Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 23 Nisan 2011
Ayumi Hamasaki - Ayumi Hamasaki Resimleri Sanatçı-Ünlü Resimleri 28 Ekim 2010
Yumi’nin Başına Gelenler Çocuk Hikayesi Çocuklara Masallar Fıkralar 26 Haziran 2009
İstanbul'da farklı inançlara ait ibadethanelerin bulunmasının nedeni kısaca İstanbul Tanıtımı 6 Şubat 2017
İstanbul'da kaç üniversite var isimleri nelerdir? Üniversiteler 4 Temmuz 2015

Bu Sayfayı Paylaş