Yrd. Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu Kimdir - Zeynep Karahan Uslu Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_inci tarafından 27 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Yrd. Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu Kimdir - Zeynep Karahan Uslu Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zeynep Karahan Uslu kimdir-Zeynep Karahan Uslu Hayatı-Zeynep Karahan Uslu Biyografisi-Zeynep Karahan Uslu Hakkında Bİlgi

  Yrd. Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu (1969 - .... )


  1969 İstanbul doğumlu olan Uslu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı üniversitede SBE Tanıtım ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

  1991-94 yıllarında İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde, 1994-2002 yıllarında İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı.
  3 Kasım 2002 seçimlerinde İstanbul 2. bölge milletvekili seçilerek 22. Dönem Parlamentosunda “en genç kadın üye” olarak görev yaptı.

  Parlamentoda “Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi(AAPA) Türk grubu Başkanlığı”, “Çevre Komisyonu Sözcülüğü”, “Pakistan Dostluk Grubu Başkan Vekilliği”, “Avrupa Parlamentolar Arası Nüfus ve Kalkınma Forumu Üyeliği” ve “Türkiye-İtalya Parlamentolar arası İşbirliği Protokolü Eş Başkanlığı” görevlerini üstlendi.

  Uslu halen mensubu olduğu AK Parti’de Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak siyasi hayatına devam etmekte ve “İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı” ve öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

  İngilizce bilen, sosyoloji, iletişim, siyasal iletişim ve kadın konularında uzmanlaşan Dr. Uslu’nun Televizyon ve Kadın(2000), İstanbul Rehberi (1996), Kırk Yıllık (1992) isimli kitapları ve çalışma konuları üzerine çeşitli akademik yayın, dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

  Ulusal ve uluslararası ölçekte çeşitli ödüller alan Dr. Uslu International Comminication Association (ICA), Standing Committee Euro-Mediterranian Partnership of The Local and Reginol Authoroties(COPPEM) Kadın Hakları Komisyonu Sözcüsü, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu(TURİNG), The Nonviolent Radical Party, Accademia Italiana Della Cucina gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşuna çeşitli kademlerde görev yaparak katkı sağlamaktadır.
  Uslu evli ve bir çocuk annesidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doç Zeynep Karahan Forum Tarih
Document Object Model Nedir - Document Object Model Hakkında Bilgi Web Programlama & Scriptler 4 Eylül 2011
Doç. Doktor Yaşar Eryılmaz Doğubeyazıt Devlet Hastanesi Online Randevu Ağrı Tanıtımı 28 Ocak 2011
Hickory dickory dock ingilizce çocuk şarkısı Çocuk Şarkıları & Videolar 3 Ocak 2011
Mardinli Judocular nefesleri kesti… Mardin Tanıtımı 1 Aralık 2010
Total Doc Converter Doc, RTF Dosyalarını Metin Dosyalarına Dönüştüren Program S-T 9 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş