YouTube'dan gazetecilik hizmeti

'İnternet ve Network' forumunda frmartuklu tarafından 19 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. frmartuklu

  frmartuklu Özel Üye

  YouTube'dan gazetecilik hizmeti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Video paylaşım sitesi YouTube, yeni başlattığı bir uygulamayla, vatandaşların görüntülü haberlerini medya şirketlerinin kullanımına sunacak.

  YouTube Direct adı verilen hizmet sayesinde, anlaşmalı medya kuruluşları, YouTube üyesi "vatandaş muhabirlerin" video klipleri arasından yayımlamak istediklerini seçebilecek.
  YouTube, bu amaçla NPR, Politico, The Huffington Post ve The San Francisco Chronicle ile anlaşma imzaladı. Site, diğer medya kuruluşlarıyla da benzeri anlaşmalar imzalamayı planlıyor.
  İnternet sitesinin haber ve politika dairesi başkanı Steve Grove, "Amacımız medya kuruluşlarıyla YouTube'un vatandaş muhabirleri arasında bağlantı sağlamak" dedi.
  Yeni uygulamada, örneğin Politico veya The Chronicle'ın internet sitesine giren kullanıcılar, medya kuruluşunun editörlerinin görmesi için videolarını yükleyecek. Editörler, beğenirlerse videoyu kabul edecek veya reddedecek.
  Bu yeni hizmetle YouTube'un kendini, medya kuruluşlarının ve diğer habercilerin bir müttefiki olarak sunmaya çalıştığı belirtilirken, YouTube Direct'in böylece, vatandaş gazeteciliği videolarının kaynağı olarak sitenin statüsünü de yükseltebileceği kaydediliyor.
  YouTube, İran'da geçen yaz yapılan seçimlerden sonraki muhalefetin gösterilerindeki olaydan geçtiği görüntülerle ilgi çekmişti.
  Yeni servisin, halihazırda CNN'deki iReport gibi vatandaş gazeteciliği yapan sitelere rakip olması bekleniyor.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - YouTube'dan gazetecilik hizmeti Forum Tarih
Elltube Youtube'dan Video İndirme Programı E-F 22 Eylül 2010
Naevius YouTube Converter youtube'dan video indirme programı M-N 9 Ağustos 2010
YouTube'dan HTML5 Test Çalışmaları İnternet ve Network 23 Ocak 2010
YouTube'dan erişilmesi çok zor bir rekor! İnternet ve Network 12 Haziran 2009
YouTube'dan Televizyonlar İçin Tarayıcı İnternet ve Network 4 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş