YouTube'da yeni bir çağ

'İnternet ve Network' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  YouTube'da yeni bir çağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnternette TV: YouTube, Channel 4 ile el sıkıştı.

  YouTube'da yeni bir çağ başlıyor. İşte YouTube'un yeni yayın döneminde izleyecekleriniz.


  YouTube ve Channel 4'ün imzaladığı içerik antlaşması, online video gösteriminde önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor.
  Google'ın sahip olduğu YouTube video paylaşım sitesi, İngiliz TV yayıncısı olan Channel 4'ün içeriğinin büyük bir kısmını ücretsiz olarak yayınlayacak. Yani kullanıcılar TV rehberine bakıp, YouTube'dan program izleyebilecek.
  Anltlaşma gereğince Channel 4, yeni TV şovlarını yayınladıktan kısa bir süre sonra YouTube üzerinden ve yüksek kalitede sunacak. Arşivlerden de 3.000 saatlik yayın, YouTube'a yüklenecek. Ancak bütün bunlar ne yazık ki sadece İngiltere'den izlenebilecek. Channel 4 ise bu içerik karşılığında kendisine ait, markasını taşıyan bir alana sahip olacak ve en önemlisi YouTube üzerinden, kendisine ait olmayan içerik üzerinde de reklam satabilecek.
  İzlenebilecek şovlar arasında Skins, Hollyoaks, The Inbetweeners ve Peep Show yer alıyor. Bu yayınlar sadece İngiltere'de yapılacak olsa da bu olay, YouTube'un bundan sonra izleyeceği yolu açıkça ortaya koyuyor. Önümüzdeki günlerde farklı dünya ülkelerinde, farklı TV kanallarının YouTube antlaşmalarına şahit olabiliriz.

  YouTube'un en büyük rakibi!

  YouTube'un reklam pastasından içerik sağlayıcılara pay dağıtmasının önemli bir sebebi var. Bu sebep gittikçe güçlenen ve Web-TV girişimleri artan Hulu oluyor.
  Hulu, Amerika'da çok güçlü bir konumda ve ileride YouTube'u zorlaması bekleniyor. Böylece TV kanalları arasındaki rekabet yerini online yayıncılar arasındaki rekabete bırakıyor. Bu rekabet ise çağa uymaya çalışan TV kanallarına bir fırsat sunuyor.
  YouTube sözcüsü meseleyle ilgili olarak "YouTube topluluğu olarak site üzerinden tam süreli program yayını konusunda oldukça hevesliyiz. Yayıncılar için doğru ortamı yaratmak için gerçekten çok çalıştık. Yayıncıların doğru markalama, reklam formatları ve reklam satışları üzerindeki kontrol seviyesini doğru ayarlamak çok önemliydi. Bu antlaşma bizim YouTube'a daha da geniş bir yelpazede içerik sağlamaktaki kararlılığımızı gösteriyor. Gelecekte buna benzer başka antlaşmalar yapmak istiyoruz" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - YouTube'da yeni çağ Forum Tarih
Elltube Youtube'dan Video İndirme Programı E-F 22 Eylül 2010
Naevius YouTube Converter youtube'dan video indirme programı M-N 9 Ağustos 2010
YouTube'da işler tutmadı İnternet ve Network 8 Mayıs 2010
YouTube'dan HTML5 Test Çalışmaları İnternet ve Network 23 Ocak 2010
YouTube'dan gazetecilik hizmeti İnternet ve Network 19 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş