YouTube yoksa MSN Video gelir

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 19 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  YouTube yoksa MSN Video gelir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aylardır kapalı kalan YouTube'un boşluğunu doldurmak için yazılım devi duruma müdahil oluyor. Microsoft'un Türkiye planlarını açıklıyoruz.

  Yeniden yapılanma ile son kullanıcıların ihtiyaçlarına ve değişen alışkanlıklarına en iyi şekilde cevap vermek için ürünlerini ve servislerini daha geliştirerek, yerelleştirecek olan Microsoft'un Türkiye planları da oldukça ilgi çekici. Tüm dünyada moda olmanın da ötesinde günlük hayatın bir parçası haline gelen video paylaşım sitelerinin etkisi, ülkemizde aynı paralellikte yürümedi. Bir zamanlar Türkiye'nin en çok tıklanan 2. sitesi haline gelen YouTube, aylardır kapalı. YouTube'un boşluğunu yerel video paylaşım siteleri veya daha az popüler olan uluslararası yayın yapan adresler doldurmaya kalksa da, pek başarılı olunamadı.
  Microsoft, Şartları Değerlendiriyor
  Yazılım devi Microsoft'un ülkemizdeki ofisi, bu açığı doldurmak için önemli projeleri hayata geçirmek için çalışmaya başladılar bile. MSN Video adıyla sunulan servis sayesinde bilgisayar kullanıcıları, MSN için kullandıkları hesapları ile kolayca video paylaşabiliyorlar. Bu servisin daha da geliştirilmesi ve ülkemizdeki kullanımının yaygınlaştırılması için düğmeye basılmış durumda.
  YouTube'un Başına Gelen MSN Video'nun Başına Gelir mi?
  Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa'ya yönelttiğim soruya aldığım cevap, akıllardaki soru işaretlerini gidermiş olsa da, neler olacağı konusunda yine de merak uyandırıyor.
  [​IMG]
  Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri
  Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa
  Çapa'ya, içerdiği videolar nedeniyle aylardır kapalı olan YouTube'un başına gelenlerin MSN Video portalının da başına gelmesi durumunda ne yapacaklarını sordum. Ebru Çapa ise gayet soğukkanlı bir şekilde, uzun süredir içerik üreten bir portallarının (tr.msn.com) olduğunu ve bu sorumluluğun bilincinde olduklarını hatırlattı ve aynı tutumu videolarda da sergileyeceklerini bildirdi.
  Bunu, YouTube'un hem istenen içerikleri silme hem de yerelleştirme konusunda sergilediği dik başlılığı, MSN Video'da görmeyeceğiz olarak da algılayabiliriz.
  Operasyon Ne Zaman?
  Microsoft'un son kullanıcıların hizmetine sunduğu ancak günlük hayatta daha fazla yer kaplamasını istediği servisler için gözle görülür değişiklikleri 2009'un ilk aylarında görmeye başlayacağız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - YouTube yoksa Video Forum Tarih
Youtube Videosunu Mp3'e Çevirmek Resimli Anlatım Resimli Program Anlatımı 11 Eylül 2012
2011 youtube dns ayarları İnternet ve Network 5 Şubat 2011
Foxreal YouTube FLV Downloader Video İndirme Programı E-F 28 Kasım 2010
Youtube Tekrar Kapatıldı İnternet ve Network 2 Kasım 2010
Youtube Serbest - Youtube Açıldı İnternet ve Network 30 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş