Yolcu dolu İETT otobüsüne molotoflu saldırı!

'Yurt İçi Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yolcu dolu İETT otobüsüne molotoflu saldırı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul Maltepe'de içinde yolcuların bulunduğu İETT otobüsüne yüzleri maskeli kişilerce molotof kokteyli atıldı. 2009'da yaşanan ve 17 yaşındaki Serap Eser'i ölüme götüren saldırının benzerinin yaşandığı olayda 15 yolcu, sürücünün açtığı kapıdan kendilerini dışarı atarak yanmaktan kurtuldu.

  Kadıköy-Gülsuyu seferini yapan İETT otobüsü, saat 21.30 sıralarında, Gülensu Mahallesi Mesut Caddesi'nde bir grup tarafından zorla durduruldu. Gruptan bir kişi elindeki molotof kokteyllini otobüsün ön camına fırlattı.

  Bu sırada otobüs şoförü kapıları açarak yolcuların inmesini sağladı. Saldıganlar bir süre slogan attıktan sonra olay yerinden kaçtı.

  Otobüste çıkan yangına ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı. Mahalle sakinleri evlerinden doldurdukları kovalarla otobüse su atarak yangını söndürmeye çalıştı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin çalışması ile yangın tamamen söndürülürken otobüs kullanılamaz hale geldi.

  MOLOTOFLU SALDIRININ ŞEKLİ AYNI
  Olay sonrası konuşan otobüs sürücüsü yolcu indirmek üzereyken 5 kişinin molotoflar ile saldırdığını, 15 yolcunu da açtığı kaqıdan kendilerini dışarı atarak kurtardıklarını söyledi.

  Benzeri 8 Kasım 2009'de Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde gerçekleşen olayda otobüs içine düşen molotof kokteyli ile yanarak ağır yaralanan 17 yaşındaki Serap Eser hastanede hayatını kaybetmişti. Olayda Maltepe7deki saldırıda olduğu gibi, otobüs durakta yolcu indirmek üzereyken saldırı gerçekleşmişti.
  Polis, saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

  (ekolay)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yolcu dolu İETT Forum Tarih
Aya yolculuk kahramanları karakterleri özellikleri Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Kasım 2016
Yolculukta uyulması gereken görgü kurallarına uyulmadığında ortaya çıkabilecekler Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 24 Şubat 2016
Türkiye'de En Fazla Hangi Taşıtlarla Yolculuk Yapılır Neden Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 6 Şubat 2014
Jules verne aya yolculuk özeti uzun Kitap Özetleri & E-Kitaplar 23 Ocak 2014
Taşıtlarda Güvenli Yolculuk İçin Neler Yapmalıyız Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 3 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş