Yolağzı Şehit Özkan Kılıç İlköğretim Okulu Keşap Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yolağzı Şehit Özkan Kılıç İlköğretim Okulu Keşap Giresun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yolağzı Şehit Özkan Kılıç İlköğretim Okulu Hakkında - Yolağzı Şehit Özkan Kılıç İlköğretim Okulu Tanıtımı - Yolağzı Şehit Özkan Kılıç İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Yolağzı Şehit Özkan Kılıç İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Yolağzı İlköğretim Okulu Giresun Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yolağzı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yolağzı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yolağzı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yolağzı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: GİRESUN / KEŞAP
  Adı: YOLAĞZI İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Yolağzı ilköğretim Okulu Keşap/Giresun
  Telefon Numarası: 4546496001
  Faks Numarası: 4546496001

  OKULUN TARİHÇESİ

  Konumu: Giresun- Trabzon karayolu üzerinde Keşap ilçesinin 5 km doğusunda yer alan Yolağzı Köyü sınırları içersinde yer alır. Batı yönünde Giresun merkez ile Giresun Adası doğal yeşilliğiyle ve deniz mavisi renkleriyle gönüllere huzur verir.

  Okulumuz Yolağzı İlköğretim Okulu Olarak 1990-1991 öğretim yılından itibaren iki okulun birleşmesiyle (Yolağzı Ortaokulu-Yolağzı İlkokulu) tek bir okul olarak eğitim-öğretime devam etmektedir. Taşıma merkezi olan okulumuza; Sürmenli,Kılıçlı,Gönüllü,Yolbaşı,Tepeköy, Hisarüstü, Harmandarlı, Kurbanpınarı, Balıklısu, Kaşaltı,Saraycık, Değirmenağzı Düzköy BSİO öğrencileri ile Bayramşah Köyünün öğrencileri taşınmaktadır.Yolağzı Köyü İlkokulu 1927 yılında, ortaokul ise 1972 yılında eğitim öğretime açılmıştır.

  Okulumuzun adı Valilik Makamının 03/12/2008 tarih ve 28168 sayılı onayları ile “Yolağzı Şehit Özkan KILIÇ İlköğretim Okulu” olmuştur.

  VİZYONUMUZ

  1-“Eğitimde KALİTEYE Doğru” parolasıyla öğrenci ve veli memnuniyeti oluşturmadaki kararlılığı , üstün nitelikli eğitim kadrosu, modern alt yapısı ve öğrenci merkezli eğitim uygulamaları ile Ülkemizde ve dünyada isim yapmış eğitim kurumlarından biri olmak. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyet denince akla gelen ilk okul olmak.

  2-Aktif öğrenmeyi sağlamak amacıyla eğitim teknolojisinden en iyi şekilde faydalanan, çeşitli geziler ile çevre bilinci veren ,öğrencileri çeşitli projeler tasarlamaya ve bunları gerçekleştirmeye yönelten, sanat etkinliklerini ve kültürel etkinlikleri eğitim programları ile birleştiren, kültürel-sanat merkezi niteliği kazanmış bir okul ortamı oluşturmak.

  MİSYONUMUZ

  Biz;

  1-Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve İnkılapları’na bağlı, Türk Milletinin milli ,ahlaki, insani ,manevi ve kültürel değerlerini benimseyen , koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına saygılı , demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek.

  2-Geleceğin dünyasına şekil verecek, çalışkan, ufku geniş, sahip olduğu değerleri paylaşabilen, bütün insanlığı sevgiyle kucaklayabilecek hoşgörüye sahip, huzurun ve güvenin teminatı örnek bir dünya insanı yetiştirmek.

  3-Öğrencilerimize akademik bilginin yanı sıra temel değerlerin eğitimini vererek onların sosyal ve duygusal gelişimlerini tamamlayarak üst öğrenim kurumlarına hazırlamak.

  4-Kendi kendine yetebilen , problem çözebilen, sorgulayıcı, araştıran, bilimsel ve çağdaş düşünceyi birleştirebilen, üreten ve ürettiklerini paylaşan, takım ruhuna sahip, yeniliklere açık, hayata sevgiyle bakan , mutlu ve lider insanlar yetiştirmek için varız.

  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

  http://kesap.meb.gov.tr/
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yolağzı Şehit Özkan Forum Tarih
Yolağzı Köyü Hakkında Bilgi Karacabey Bursa Bursa Tanıtımı 10 Haziran 2010
Yolağzı Köyü Hakkında Bilgi Altınözü Hatay Hatay Tanıtımı 10 Haziran 2010
Yolağzı Köyü Eceabat Çanakkale Çanakkale Tanıtımı 30 Nisan 2010
Yolağzı Köyü Silopi Şırnak Şırnak Tanıtımı 24 Mart 2010
Yolağzı Köyü Merkez Bitlis Bitlis Tanıtımı 18 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş