Yine Kalli | Osman Tanburacı

'Galatasaray' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 12 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Yine Kalli | Osman Tanburacı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Galatasaray’da A’dan Z’ye her şey değişecek. Bunun için de işe tavandan başlanacak.
  Başkan Polat’ın kadim dostu Kalli’yi bayram arifesi davetinin altında yatan gerçek budur. Bunu, bunca yılın tecrübesi söylüyor. Son günlerde gelişen olaylardan çıkardığım sonuç budur.

  Kalli’nin Almanya’ya dönerken verdiği rapor ve şartlar Polat yönetimi tarafından kabul görürse Galatasaray’da yeni bir dönem başlayacak.
  Olaylara birlikte bir göz atalım;
  Galatasaray’da Başkan Adnan Polat dahil kimse gidişten memnun değil. Bu gidişin şampiyonlukla, Bursa yenilgisiyle ya da UEFA kuralarıyla falan ilgisi yok. Galatasaray alt yapıdan başlayarak yeniden bir yapılanma düzenine girmeli ki geleceği kurtulsun. Florya’da durum ‘iletişim açısından’ pek iç açıcı değil. Rakipler kaos içindeyken tez elden önlem alınmalı ki Galatasaray şampiyonluğu kaçırmasın.

  Adnan Polat’la Bodrum’a giden Kalli dönüşte Bellinzona maçını da seyreder ve Galatasaray’ın röntgenini çeker...
  Ortaya çıkan sonuç şudur;
  1-Galatasaray’ın Florya bölümüne mutlaka el atılması gerektir.
  2-Michael Skibbe son derece yalnız bırakılmıştır.
  3-Skibbe’nin yardımcıları Ümit Davala ve Edwin Boekamp derhal gönderilmeli yerine Skibbe’yi bilgilendirecek başka bir yardımcı bulunmalıdır. (Bursa yenilgisinde bile Yusuf’un nasıl bir futbolcu olduğu Ümit Davala tarafından Skibbe’ye söylenmemiştir. Buna örnek olarak da geçen yıl Denizli maçında Kalli’nin yardımcılarının Yusuf hakkında Kalli’ye bilgi verdikleri ve Yusuf’un oyun düzeninde gözden kaçırılmadığı gösterilmiştir.)
  4-Florya’da Galatasaray takımının ambians eksiği vurgulanmış ve bunun için Skibbe’ye geçen sene şampiyon olunan şartların sağlanması öngörülmüştür.
  5-Üzerine çok yük binen Adnan Sezgin’in görevlerinin hafifletilmesi ve Galatasaray alt yapısının reorganize edilerek geleceğe dönük projelerin derhal başlatılması ihtiyacı doğduğu saptanmıştır.
  6- Skibbe’nin yalnız bırakılmasından doğan ‘futbolcu-yardımcı hoca iletişimi’ ile ‘Skibbe-yönetici’ mesafesinin yeniden gözden geçirilmesi...

  Bütün bu aksaklıkların düzeltilmesi için Polat’ın dostu Karl Heinz Feldkamp yapılması gerekenleri bir bir sıralamış ve eğer şartlar uygun olursa seve seve Galatasaray’a yardımcı olabileceğini ifade etmiştir.

  Skibbe kalacak Kalli çatıda oturacak

  Düşünülen şudur;
  1-Skibbe katiyen gönderilmeyecek ve görevine devam edecektir.
  2-Kalli’nin öne sürdüğü şartlar kabul edilirse, Feldkamp Florya’da Galatasaray’ın başına geçecek ve futbol ona bağlanacaktır. Alt yapıdan üst yapıya kadar her şey Kalli’den sorulacak ancak Kalli sahaya inmeyecektir.
  3-Futboldan sorumlu Skibbe’dir ve yanına Almanca bilen ve geçen yıl şampiyon olan Galatasaray’ı çok iyi bilen bir veya iki yardımcı atanacaktır. (Muhtemelen; Ahmet Akçam ve Burak Dilmen)
  4-Adnan Sezgin, Kalli ekibinin içinde olacak ve Galatasaray’ın yarınları için alt yapıda önemli tedbirler alınacaktır.
  Keza sakatlıkların ve sağlık sorunlarının bu kadar artmış olması da Başkan Polat’ı sağlık birimleri için acil tedbirler almaya zorlamış olabilir.
  Florya’da sağlık ekibi de değişim sürecindedir.

  İyi bir kadroya sahip Galatasaray’ın ligde ve Avrupa’da daha başarılı olabilmesi için Başkan Adnan Polat’ın bu önlemleri derhal alması son derece akılcıdır.

  Polat yanlış yapmamalı

  Fenerbahçe’nin bu kadar zorda olduğu, Beşiktaş’ın mecburi hoca değişikli yaptığı ve Trabzon’un yeni bir takım kurduğu bu ligde Galatasaray’ın mutlak şampiyon olması işten bile değildir. Böyle bir ortamda Galatasaray’ın şampiyon olamaması Başkan Polat’ı da rahatsız edeceği için bu tür bir önleme gidildiğini tahmin ediyorum.
  Nitekim;
  Kalli’nin dönüşünden sonra Galatasaray Kulübü resmi web sitesinde yapılan açıklamada;
  "Galatasaray futbol takımı antrenörleri Ümit Davala ve Edwin Boekamp ile 10 Ekim 2008 tarihi itibarıyla yollarımızı ayırmış bulunuyoruz’ denmesi, Kalli’nin tavsiyeleri doğrultusunda düğmeye basıldığının bir işaretidir.

  Son yorum;

  Galatasaray tez elden yeni bir yapılanmaya girmeli; Kewell, Baros ve De Sanctis’le’ takviye edilen kadronun geçen sene onlarsız dahi şampiyon olduğu unutulmamalıdır.
  Rijkaard ve Fatih Terim sesleri Galatasaray’ı son derece yanlışa sürükleyecek söylemlerdir. Gerçeklik payı yok denecek kadar azdır.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş