Yine Google, yine yenilik! - Google'ın gazetelerle ortak projesi.

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yine Google, yine yenilik! - Google'ın gazetelerle ortak projesi. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'ın gazetelerle ortak projesi.

  Yeni bir gün; yeni bir Google yeniliği daha: Bakın yerinde duramayan internet devi bu kez ne yaptı?


  Google her gün farklı bir yenilikle karşımıza çıkmazsa rahat etmiyor. Sadece 1 hafta içerisinde önce Google'ın Open DNS rakibi DNS hizmetiyle tanıştık; yeni hizmet Goggles ile şaşırdık; gerçek zamanlı arama özelliği ile aramalarımızı farklı bir boyuta taşıdık; Gmail'de yapılan yeniliklerle bir kez daha mutlu olduk. Ama hepsi bu kadar değil; işte yerinde duramayan Google'dan bir yenilik daha...
  Google, başlangıç olarak New York Times ve Washington Post gazeteleriyle işbirliği yaparak yeni bir tür haber sayfasına imza atıyor: Living Story.
  Living Story, yayınlanan bir haberdeki gelişmeleri, dinamik bir sayfa üzerinde birleştiriyor. Habere aynı URL üzerinden erişiliyor; ancak sayfa hikayedeki gelişmelere göre sürekli olarak düzenleniyor. Hikayedeki değişikliklere dikkat çekilerek, okuyucu son görüntülenmeden yana geçen gelişmelerden haberdar ediliyor. Böylece aynı haber üzerinde yeni materyali bulmak son derece kolay bir hal almış olıyor.

  Haberler nereden okunacak?

  Google bu konuda"Hikayenin az ve öz bir özeti ve düzenli güncellemeler ile, derinlik ve bağlam dengesini sağlamaya yönelik, farklı bir online yaklaşım sunuyorlar" diyor.
  Zaman çizelgeleri, video içerik, özetler, ses gibi farklı imkanlar sunmasının yanında, site mevcut içeriğin farklı şekillerde sıralanmasına imkan tanıyor. Sıralamada konu, önemli kişiler veya medya türü gibi seçenekler olacak. Ayrıca gelişmelerden e-posta uyarısıyla haberdar olmak da mümkün olacak.
  Google henüz prototip olan, Google Labs üzerinden yayınlanan bu siteyi iki ya da üç ay zarfında bitirmek ve her şey yolundaysa bunu bütün haber organizasyonlarına açmak istiyor. Bu özellik gazetelerin kendi anasayfalarına taşınacak.
  Google Living Stories'in şu anki durumuna göz atmak istiyorsanız buraya tıklayın...</B></STRONG></I></U>
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yine Google yine Forum Tarih
Google yine mahkemelik oldu Google Hakkında Her Şey 14 Kasım 2009
İnsanlığın bugünkü gelişmişlik düzeyine ulaşmasında geçmişte yapılan icat ve buluşların yeri kısaca Sorular ve Cevaplar 7 Şubat 2017
İnsanlığın günümüzde bulunduğu gelişmişlik düzeyine gelmesinde icat ve buluşların yeri ve önemi Eğitim Bilgileri 1 Aralık 2016
Ziynet Sali Yine Geceler Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Nisan 2012
Güntaç Özdemir Yine Gelir Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 24 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş