Yine 3 köpek zehirlenerek öldürüldü

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Yine 3 köpek zehirlenerek öldürüldü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İZMİR'in Üçkuyular semtindeki 75 sokakta, mahalledeki hayvan severlerin beslediği biri gebe 3 köpek, zehirlenerek öldürüldü.

  Karşıyaka'da ise Prof. Dr. Çiğdem Yenisey'in, apartmanın önüne bırakılan tastan zehirli yemek yiyen köpeği son anda ölmekten kurtarıldı. Köpeklerin öldürülmesine hayvan severler büyük tepki gösterdi.

  Hayvan Dostları Derneği (Haydost) Başkanı Fuanda Ersoy, yerel hayvan gönüllüleri tarafından denetim altına alınmış, bakımları yapılıp, beslenmeleri sağlanan hayvanların öldürülmesini, insanlık adına kabul edilemez bir davranış olduğunu söyledi. Bunları yapanların Hayvanları Koruma Kanunu'nu bilmediğini vurgulayan Ersoy, şöyle konuştu:

  “Bunlar sevme duygularını ve merhametlerini kaybetmiş insanlar. Yasalara saygı duymadıkları gibi, acımasızca, bakılan, kayıt altındaki köpekleri zehirlemekteler. Bir hayvan öldürmek, bir insanı öldürmenin ilk adımıdır. Üstelik bunları yapanlar bir taraftan da hem çocukların psikolojisini bozmakta hem de onlara kötü örnek olmaktalar. Bu masum hayvanları öldürenler sadece onların varlıklarından rahsız oldukları için bunu yapıyorlar.”

  SESİL KURTARILDI

  Karşıyaka 1706 sokakta ise, Adnan Menderes Üniversitesi Biyokimya Adabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Yenisey'e ait coocker cinsi Sesil isimli köpek, son anda kurtarıldı. Prof. Dr. Yenisey'in babası Ayketin Yenisey tarafından gezdirildiği sırada, apartman girişine konulan tastan yemek yiyen, bir hafta önce de 6 yavru dünyaya getiren Sesil hemen sonra hastalandı. Sesil, götürüldüğü veteriner kliniğinde yapılan müdahale ile ölmekten kurtarıldı.

  Köpeğin sahibi Prof. Dr. Çiğdem Yenisey, oturduğu apartmanda hayvan sevmeyenlerin de bulunduğunu belirterek, “Köpeğim, içinde zehirli yemek bulunan tastan yediği için zehirlendi. Zehirlendiğine dair elimde rapor var. Eğer zamanında veterinere yetiştiremesiydik ölebilirdi. Bu olaydan sonra buradan taşınmayı düşünüyorum. Bugün hayvanları zehirleyen yarın bizlere de zarar verebilir. Şu anda Sesil son derece halsiz ve güçsüz durumda. Zararlı olur diye yavrularını emzirmesine de izin vermiyoruz” dedi.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş