Yetiştirici Sınıf Öğretimi Uygulamaları

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Yetiştirici Sınıf Öğretimi Uygulamaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Eğitim bakanlığı tarafından 25 ilde uygulaması yapılan Yetiştirici Sınıf Öğretim Uygulamaları kapsamından Mardin’in Nusaybin ilçesinde Okul müdürleri ve Rehber öğretmenlere bilgi verildi.

  Nusaybin kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan toplantıda ilköğretim Müfettişi Başkan yardımcısı Veli Şahan, Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzetin Aydın, Yetiştirici Sınıf Komisyonu (YSK) üyeleri; A. Mithat Tanış, Bedo Bal, Faysal Altun, Şube Müdürü İdris Akbaş, Okul Müdürleri ve Rehber öğretmenler katıldı.

  Sinevizyon eşliğinde program hakkında bilgi veren toplantıda ilköğretim Müfettişi Başkan yardımcısı Şahan, 10 – 14 yaş arasında bulunan ve herhangi bir nedenle okula gidememiş veya okula devam edipte yaşıtlarından 3 yıl geriden eğitime devam eden çocukların okula kazandırılmalarını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından proje yürütüldüğünü söyledi.

  Proje kapsamından her okulda ikna ekibi kuracaklarını bildiren Şahan Konuşmasını şöyle sürdürdü;
  “Okul müdürleri, Köylerde imamlar ve muhtarlar yani kanaat önderleri kesinlikle bu ekiplerde yer alacaklar. İkna ekipleri ısrarcı olacak ve ikna çalışmaları sürekli olacak. Veli ikna için özel bilgilerle donatılacaksınız. Bu konuda size gerekli kitapçıkları dağıtacak”.
  Projenin 2013 yılında sona ereceğini kaydeden Şahan, hiç okula gidemeyen bir öğrencinin 36 hafta sonunda 6. Sınıfa gideceğini sözlerine ekledi.

  Proje Kapsamından Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ekip kurma çalışmaları başladı. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]
  [​IMG]

  Kaynak
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yetiştirici Sınıf Öğretimi Forum Tarih
Nusaybin'de Yetiştirici Sınıf Eğitim Programı Halka Tanıtıldı Mardin Tanıtımı 10 Mart 2010
Okula gitmeyenler yetiştirici sınıflarda okuyacak Eğitim Haberleri 6 Eylül 2008
kültür mantarı yetiştiriciliği ve kurulum maliyetii Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 5 Aralık 2014
Alçak Sistemler (Örtü Altında Yetiştiricilik) Hakkında Bilgi Doğa ve Bitkiler 6 Temmuz 2012
Açıkta Yetiştiricilik Hakkında Bilgi Doğa ve Bitkiler 6 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş