Yenikaplıca - Bursa

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Yenikaplıca - Bursa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yenikaplıca - Bursa

  yeni kaplıca - kaplıca - termaller


  [​IMG]  İl : Bursa
  İlçe : Osmangazi
  Adres : Kükürtlü Mahallesi Yeni Kaplıca Caddesi No:6
  Telefon : 0224 236 69 68
  Faks : 0224 234 61 05
  Web : yenikaplica.com


  Bursa Yeni Kaplıca Umumi Erkekler Bölümü Sabah 05:00 - 23:00 saatleri arası banyo müşterisine hizmet vermektedir.haftanın 7 günü erkekler bölümü hizmet vermeye devam etmektedir.

  Yenikaplıca kubbeleri ile 1555 yılının dokusunu hala üzerinde bulunduran bir sanat mimarisidir.Kubbeleri ayakta tutan sekiz adet kemer bulunmaktadır.Kaplıca klasik dönem Osmanlı kaplıcasıdır.

  Kaplıca içerisinde Giriş bölümünde Emanet ve güvenlik kasası,Orta bölümde asırlık bir şadırvan,etrafında bulunan localar çay ocağı ve dinlenme lobisi iç kısımda umumi yataklı bölümler ve localar,asma kat kısmında hususi yataklı bölümler ve localar ve giyinme bölümlerinden oluşmaktadır.

  Soğukluk bölümü ise dinlenme bölümü,yağlı ve sabunlu masaj bölümü, lavabolar,tıraşlık kısımlar ve havlu sarma bölümlerinden oluşmaktadır.

  Sıcaklık bölümü ise büyük kubbesi ve üzerinde 60 adet cam fanus ile gündüz aydınlatmayı sağlar.Tarihi havuz başında şifalı suların aktığı aslan ağzı sıralı etrafında loca bölümleri,40 kurnanın bulunduğu onları saran asırlık çiniler,egzotik ve gizemli bir dünyayı hayal ettiren üşük terleteni yeşil halvet bölümü ile giyinmelik soğukluk ve sıcaklık bölümleri ile tam bir Osmanlı tarihi kaplıcasıdır.

  Kaplıcanın hususi aile banyoları ailenizle tercih edebileceğiniz mükemmel nezih bir ortam sunmaktadır. Hususi aile bölümünün alt katında iki lüks kabin ikinci katında bir lüks kabin (dinlenme salonu,lavabo,wc,saç kurutma makinesi,özel küvet,duşa kabin,masaj masası,üç kurna ve tabandan ısıtma sistemi ile içinizi ısıtacak.) bulunmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yenikaplıca Bursa Forum Tarih
Bursayı tanıtan yazı örneği kısaca Bursa Tanıtımı 1 Şubat 2017
2017 Bursa nüfusu Bursa Tanıtımı 31 Ocak 2017
Evliya Çelebi’nin anlattıklarıyla Bursa ile ilgili neler söylenebilir kısaca Bursa Tanıtımı 18 Ocak 2017
Yörenizdeki el sanatlarının halk oyunlarının ve yemek kültürünün Bursa'dakilerle benzerlikleri Kültür ve Sanat Bölümü 18 Ocak 2017
2016 Bursa nüfusu kaçtır? Bursa Tanıtımı 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş