Yenice İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yenice İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yenice İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar


  [​IMG]

  Yenice İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yenice İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yenice İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yenice İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yenice İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Yenice İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Yenice Beldesinde eğitim faaliyetlerini düzenli ve yerleşik olarak başlaması 1927 yılına denk düşer. Yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesine çıkışı ile birlikte cephede kazanılan zaferin ilim ile de taçlandırılması konusundaki milli politikadan payına düşeni alan Yenice, bu tarihte devletin eğiten ve öğreten yüzü ile tanışma fırsatı bulmuştur. 1927 yılında üç derslikli olarak faaliyete başlayan okulumuz kısa sürede bölgede okuma-yazma oranının artmasında pay sahibi olmuştur. Zaman içerisinde artan nüfus ile ilgili olarak ihtiyaca cevap veremez duruma gelen okul binası elden geçirilmiş ve 1946 yılında beş derslikli olarak yeniden düzenlenmiştir.

  Okul binasının, zamanın yıpratıcı etkisi, kuvvetli rüzgâr, yoğun yağış ve kenarından geçen derenin belli dönemlerde taşması nedeniyle yıpranması ve kullanılmaz hale gelmesi üzerine 1964 yılında güçlendirici bir tadilat daha yapılmış ve nihayetinde 1974 yılında hal-i hazırda bulunduğu arazi üzerine yeni bir bina yapılması düşünülmüştür. 5 derslikli olan yeni binanın bahçesi ihata duvarı ile çevrilmiş ve bahçe içerisine tuvalet eklemesi yapılmıştır. Daha sonra yapılan tadilatlar, derslik eklemeleri ve kat çıkılması ile okul bugünkü halini almıştır. Bugün katı yakıt kalorifer sistemli, 2 katlı, 12 derslikli, teknoloji sınıflı, 1 kız öğrenci, 1 erkek öğrenci ve öğretmen tuvaletleri ile ihtiyaca cevap verebilen bir durumda bulunmaktadır.

  2009 yılı itibariyle derslik ve öğretmen sıkıntısı yaşamamakta olan okulumuzda hafif ve orta-ağır düzeyde olmak üzere iki adet özel eğitim sınıfı bulunmaktadır. Bu sınıflar zihinsel yetersizlik yaşayan öğrencilerin hem yaş hem de düzey olarak kendileri ile bir ve birlikte olan akranları ile eğitim almaları sağlanmaktadır. Okulu dâhilinde bulunan ana sınıfı sayesinde ise zorunlu eğitim çağına henüz girmemiş olan çocuklarımızın okula ve ortamına ısınmaları sağlanmaktadır.

  Yenice İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / DOĞANHİSAR
  Adı: YENİCE İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Yenice Kasabası Doğanhisar
  Telefon Numarası: 3325562160
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi: yeniceilkogretimokulu@hotmail.com
  Web Adresi: - http://yenice42ioo.meb.k12.tr

  Yenice İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yenice İlköğretim Okulu Forum Tarih
Yeniçevre İlköğretim Okulu Bilgileri Genç Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2012
Yeniçevre Armağanlı İlköğretim Okulu Bilgileri Genç Bingöl Bingöl Tanıtımı 18 Temmuz 2012
Yenice Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri Kaman Kırşehir Kırşehir Tanıtımı 15 Temmuz 2012
Yenice İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Haziran 2012
Küçükyenice İlköğretim Okulu Bilgileri İvrindi Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş