Yeni yıl partisine hazırlık

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 21 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Yeni yıl partisine hazırlık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Yılbaşı akşamı ne giyeceğinize karar veremiyorsanız, önce yer ve durum değerlendirmesi yapın. ​

  Dekolte, ayakkabı ve makyaj kurallarını da uygularsanız, hem şık görünür, hem de gönül rahatlığıyla eğlenirsiniz.

  Amerikan seçimleriydi, finansal krizdi derken bir yılı daha sağ sağlim bitirdik sayılır; gözümüz aydın! Ama tabii her şey biter, biz kadınların "Ne giyeceğim?" derdi bitmez. İstediği kadar kriz olsun; yılbaşı gecesi şıklıktan ödün vermek işimize gelmeyecektir.

  O yüzden ben de "bari bu konuda yazayım da, gerçekten işe yarasın" dedim kendi kendime. Hazırsanız başlayalım:

  Önce 'uygunluk'
  Bir kere en önemli kuralı biliyorsunuz: Uygunluk! Yaşa, sosyal statüye, bulunulan ortama ve vücut şekline uygunluk. Bu kuralı çiğnemek, yapılacak en büyük hatadır. Ama nasıl bir ironidir ki, herkesin bilmesine rağmen, en kolay ve en çok çiğnenen kural da budur. Çünkü insanlar kendilerini olduklarından farklı algılarlar. Yani yaş 45 olur, ama hâlâ bacaklar güzel diye mini giyilir veya "nasılsa arkadaşlarla olacağız" diye giyimde kalite unsuru göz ardı edilir. Kısacası, uygunsuzluk durumları saymakla bitmez.

  İsterseniz uygunluk konusunu şöyle kısaca toparlayalım... Her şeyden önemlisi giyilen kıyafetin yaşa uygun olmasıdır. Genç hanımlar, annenizin dolabından kafanızı çıkarın. Adı üstünde, "annenizin dolabı"! Yani o dolabın içindeki giysiler annenizin hayata bakışını, geçmişini, kendini kim olarak gördüğünü yansıtıyor; sizi değil. Önünüzde koca bir hayat var, yaşınızı yaşayın ve keyfinize bakın. Daha olgun hanımlar, siz de artık 18 yaşını geride bıraktığınız gerçeğini kabul edip kendi yaşınıza ve kimliğinize uygun dekolteler, kesimler, modeller kullanın.

  Tabii ki giyinirken "nereye, nasıl, ne zaman, kiminle gidileceği" ve orada "ne yapılacağı" soruları da önem kazanıyor. Burada yılbaşı akşamından söz ediyoruz. Dolayısıyla akşam çıkacağımızı biliyoruz. Ama tabii akşam gidilen her yere aynı kıyafeti giyemeyiz. Mesela bir rock bar'da müzik dinleyip tepinerek yeni yıla girmeyi seçmişsek, bir karış topuklu giyip ayaklarımızı kan revan içinde bırakmanın anlamı yok. Diğer yanda eğer beş yıldızlı bir otelde kibar kibar yemek yiyip yemek müziği dinleyeceksek, istediğimiz yükseklikte topuk kullanırız ve "bana mısın" demez.

  Büyük ayakkabı=rahatlık
  Yeni yıl gecesi için kıyafet seçimi yaparken, dans edip etmeyeceğiniz konusunu mutlaka dikkate alın. Danslı partilerde yüksek topuk, hele bir de çok alışkın değilseniz, gecenizi zehir etmeye yeter de artar bile... Ve bir de, benden size yılın en önemli tavsiyesi: Ayakkabılarınızı her zaman yarım numara büyük alın ki, yorulup şiştikleri zaman rahatsız hissetmeyesiniz. Özellikle İstanbul gibi lodos vs. olan yerlerde "büyük ayakkabı = büyük rahatlık" kuralını unutmayın.

  Dekolte kıyafetler, yeni yıl gecesi için çok alışılmış olan seçimlerdir. Dekolte şıktır ve doğru kullanıldığında son derece hoş durur. Anahtar kelime "doğruluk" oluyor burada. Çünkü takdir edersiniz ki, dekolte biraz riskli bir konu; işin ucunda bayağı görünmek de var. Ama bunu da, dekolteyi tek bir yerde ve sadece gerektiği kullanarak kolayca bertaraf edebilirsiniz.

  Makyajda sadelik şart
  Makyaj da yeni yıl gecesinde çok abartılan konulardandır. Çok ağır, çok koyu renklere kaymayın. Dans edecekseniz ve uzun bir gece planlıyorsanız daha natürel, kolay bir makyaj yapın. Akmış rimeller ve yarısı geçmiş kırmızı ruj, çok da hoş bir manzara olmayacaktır.

  Gördüğünüz gibi, kadınların hayatı çok ama çok zor... Hep strateji, hep planlama... Ama sonuçta mutlu bir yeni yıl akşamı.

  Ne dersiniz, değmez mi bu kadar emeğe?
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni yıl partisine Forum Tarih
Yeni yıl kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 8 Aralık 2014
Milli mücadele yıllarında güney cephesinin savunulmasında kuvayi milliyenin rolü kısa Tarihi Bilgiler 10 Şubat 2014
Sevgiliye Yılbaşı Mesajları Sevgiliye Yeni Yıl Mesajı Sms Sözleri - Hazır Mesajlar 27 Aralık 2013
2018 Yılbaşı Kutlama Mesajları, Yeni Yıl Mesajları Sms Sözleri - Hazır Mesajlar 16 Aralık 2013
Face Resimli yeni yıl mesajları paylaş Facebook Diğer Resimler 16 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş