Yeni Turan İlköğretim Okulu Altındağ Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yeni Turan İlköğretim Okulu Altındağ Ankara konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni Turan İlköğretim Okulu Hakkında - YYeni Turan İlköğretim Okulu Tanıtım - Yeni Turan İlköğretim Okulu Resimleri - Yeni Turan İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Ankara Altındağ İlçesi’nin, o zamanki adıyla Yenituran Mahallesi’nde, 1951 yılında yapımına başlanan okulumuz; 1953 yılında tamamlanarak 8 derslikle eğitim öğretime başlamıştır.Adını bulunduğu mahalleden alan Ankara nın en eski okullarından biridir.
  Kalabalık bir nüfusa sahip olan semtte okulumuz, önceleri tekli öğretimle ihtiyacı karşılamış, sonraki yıllarda artan nüfus nedeniyle ikili ve üçlü öğretime geçilmiştir. 1957 yılına kadar süren bu durum, okula ek kat ve ek bina yapılması ile sağlıklı bir şekilde çözümlenmiştir.
  Ankara’nın merkezinde bulunan, 1992–1993 Eğitim-Öğretim yılında “Yenituran İlköğretim Okulu” adını alan okulumuz, kuruluşundan bu güne kadar pek çok alanda ülkesine yararlı mezunlar vermiştir. Bu gün yurdun dört bir yanında, çoğu üst düzeylerde görev yapan mezunlarımız, köklü bir geçmişe sahip olan okulumuzun gurur kaynağıdır.
  Eğitim yolculuğunda emin adımlarla ilerleyen okulumuz, Toplam Kalite Yönetimi değerlendirmelerinde iki yıl üst üste Ankara Üçüncülüğünden sonra 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında Ankara Birinciliği, temizlik ve hijyene verdiği önem sonucu iki kere “Beyaz Bayrak” almış , çevreye olan duyarlılığı sonucunda da “En Çevreci Okul” unvanını kazanmıştır.
  Geçmişin sağlam temelleri üzerine kurulu olan okulumuz, “Geleceğin aydın, üretken, kendine güvenen bireylerini yetiştirme” gereğinin bilinç ve sorumluluğu ile daha kaliteli bir eğitim–öğretim ortamı sağlamak amacıyla bu gün her türlü fiziki ve teknolojik donanıma sahiptir.

  [​IMG]

  İLETİŞİM

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: ANKARA / ALTINDAĞ
  Adı: YENİ TURAN İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Saman Yolu Cad.No:70 Iskitler/Alt/Ank
  Telefon Numarası: 3123413679
  Faks Numarası: 3123412320

  OKULUN SİTESİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

  kaynak:webrehberi.biz - okulun kendi sitesi - meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni Turan İlköğretim Forum Tarih
Yenituran Anaokulu Merkez Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Tanzimat Fermanı'nın getirdiği yenilikler madde madde Tarihi Bilgiler 1 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş