Yeni saç ve makyaj trendleri!

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 16 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yeni saç ve makyaj trendleri! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni saç ve makyaj trendleri!

  --------------------------------------------------------------------------------
  Dünyanın önemli moda fuarlarından derlenerek hazırlanan trend raporunda saç ve makyaj beş ana trend altında toplanıyor.1- Geleceğe dönüş

  Saçlar: Robot-insan kusursuzluğunu tamamlamak için saçlar, mümkün olduğunca arkaya yatırılıyor ve dışarıda tek bir tel bile bırakılmıyor.

  Makyaj: Metalik renkler ön planda. Gümüş rengi farlar, göz kapağının üzerine iyice dağıtılarak uygulanıyor. Daha fazaal derinlik için kalemler, kavisli şekilde sürülüyor.

  2- Sahne romantizmi

  Saçlar: Çocuksu bir hava için kumaş parçaları ve renkli tokalar kullanılıyor. Maşayla dalgalandırılan saçlarla çocuksu bir hava yaratılıyor.

  Makyaj: Canlı kırmızı ve nar çiçeği tonları ön planda. Dudaklar bu iki rengin hakimiyeti altında. Gözlerde ise eye-liner ve bol maskara var.

  3- 60”ların tasarımı

  Saçlar: Victoria Beckham”ınki gibi geometrik kesimler ön planda. Perçemler ise hacimli ve kıvrık.
  Makyaj: Göz çevresine doğal olarak dağılmış gibi duran siyah farla seksi bir görünüm amaçlanıyor. Kirpiklerde ise yine bol maskara var.

  4-Sade zenginlik

  Saçlar: Doğal, parlak ve uzun saçlarla sade ama çarpıcı bir görünüm ön planda. Saçlar bazen dalgalı bazen de dümdüz ama kesinlikle ışıltılı.

  Makyaj: Kusursuz bir görünüm ön planda. Transparan pudrayla kadifemsi bir cilt hedefleniyor. Şeftali tonlarındaki allıkla yüzün doğal güzelliği ön plana çıkartılıyor.

  5- Spor şıklık

  Saçlar: Tamamen doğal, kendi halinde saçlar, işlevsel kesimlerle föne gerek bırakmadan kullanılıyor. Amaç, yataktan yeni kalmış gibi ama bakımsız görünmeyen saç efekti!
  Makyaj: Konu spor şıklık olunca makyajın da doğal olması kaçınılmaz. Yüze, tene doğal bir ışılıt vermesi için hafif bronzlaştırıcı pudra dışında hiçbir şey sürülüyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş