Yeni Renault Kangoo Maxi

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yeni Renault Kangoo Maxi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fransız şirket Maxi ile kompakt üç kapılı ve beş kapılı modelleri içeren Kangoo serisini tamamlamış oldu.  [​IMG]

  .6 metre toplam uzunluğa sahip Kangoo Van Maxi standart Kangoo Van’a göre 384 mm daha uzun. Ekstra uzunluk dingil açıklığından kaynaklanıyor. Aracın dingil açıklığı 3.1 metre yani standart Mercedes-Benz S Sınıfına göre 65 mm daha uzun.

  Renault, Kangoo Maxi’yi iki ya da beş koltuklu olarak sunuyor. Bunların her ikisinde de standart donanım olarak iki kanatlı arka kapı bulunuyor.


  [​IMG]

  İki koltuklu versiyon Kangoo Van’a göre bir metreküp daha fazla, yani 4.6 metreküp yük hacmine ve 800 kg taşıma kapasitesine sahip. Araç katlanır bir yolcu koltuğu ile donatılabiliyor. Böylece arka sıra katlandığında zemin seviyesindeki maksimum yükleme uzunluğu 2.1 metreden 2.9 metreye çıkarılabiliyor.

  Beş koltuklu Kangoo Van Maxi ise zemin seviyesinde 1.33 metrelik ya da arka sıra koltuklar katlandığında 2.2 metrelik yükleme uzunluğuna ve 740 kg taşıma kapasitesine sahip.


  [​IMG]

  Maxi Kangoo serisinin diğer üyeleriyle aynı motor seçeneklerine sahip olacak. Bunlar arasında kombine kullanımda 100 km’de ortalama 5.3 litrelik yakıt tüketimine sahip 85 BG üreten 1.5 litrelik bir dCi motor da var.

  Yeni Renault Kangoo Maxi Avrupa çapında Nisan ayının sonunda satışa sunulacak. Araç hakkında daha fazla ayrıntı ve fiyat bu tarih yaklaştığında açıklanacak.
   

Bu Sayfayı Paylaş