Yeni Porsche'ye Türk malı parça

'Modifiyeli Arabalar&Parçalar' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yeni Porsche'ye Türk malı parça konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  El aletleri imalatçısı olarak 1966'da kurulan Kanca şirketi, daha sonraki yıllarda otomotiv sektörü için de dövme parçalar üretmeye başladı. 90'larda dövme sektörünün önde gelen şirketlerinden biri haline gelen Kanca'nın yıldızı 2001'de Volkswagen için çalışmaya başlamasıyla parladı. 90'lı yıllarda Türkiye'de Renault, Tofaş, Ford Otosan, Uzel, Türk Traktör gibi firmaların ana tedarikçisi olduklarını anlatan Kanca, 2000'li yıllarda ise bu markalara Toyota, Volkswagen, ZF Lemförder, TRW, Scania, Audi, Seat, Skoda, Bentley'in eklendiği söyledi. Kanca, müşteri listesine en son eklenen markanın ise lüks spor üreticisi Porsche olduğunu anlattı. Kanca, şunları söyledi:

  YENİ İŞ KAPILARI "
  Porsche 2008 kapımızı çaldı. Porsche'nin 4x4 aracı Cayenne'in yenilenen jenerasyonu için çekme kancası üretmemizi istedi. Tasarımını da yaptığımız çekme kancasının testleri başarılı oldu. İlk sevkiyat eylül ayında başlayacak. Bentley için de motorun önemli parçalarından biri olan 'biyel'i üretiyoruz. Bentley ve Porsche için yaptığımız üretim, diğerleriyle kıyaslandığında çok az. Ama bu firmalara üretim yapmak Kanca için prestij ve yeni iş kapılarının açılmasını sağlayacak bir durum." Çekme kancası üreterek VW'le çalışmaya başladıklarını daha sonra hem VW hem de grup bünyesindeki markalar için başka önemli parçalar ürettiklerini hatırlatan Kanca, ileride Porsche için de aynı gelişmelerin olabileceği sinyalini verdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni Porsche'ye Türk Forum Tarih
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Tanzimat Fermanı'nın getirdiği yenilikler madde madde Tarihi Bilgiler 1 Şubat 2017
Osmanlı Devleti'nin yeni bir savaşa hazır olduğu söylenebilir mi kısaca? Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş