Yeni MINI Cabrio: Daima Açık

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Siraç tarafından 7 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Yeni MINI Cabrio: Daima Açık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni MINI Cabrio: Daima Açık

  [​IMG]


  164.000 adet satış rakamına ulaşan ilk jenerasyon MINI Cabrio, yerini yeni MINI Cabrio’ya bırakıyor.

  MINI model ailesinin üçüncü gövde stilini oluşturan yeni MINI Cabrio, açık havada otomobil kullanmanın muhteşem heyecanını temsil ederken MINI markasının karıştırılamayacak tarzını da yansıtıyor.
  Bir önceki başarılı modelden daha yüksek standartlara sahip olan yeni MINI Cabrio’nun tasarım, lüks, yol tutuş, performans, verimlilik ve işlevsellik bakımından tüm özelliklerini daha da ileriye taşıyor.
  Yeni MINI Cabrio, yenilenen tasarımı, pratik işlevsel özellikleri, gelişmiş ve sofistike süspansiyon sistemi, daha güçlü ancak bir o kadar da tasarruflu motorları ve geliştirilmiş güvenlik sistemleriyle standartları daha da yükseltiyor.

  Yeni ve ilgi çekici renk alternatifleri ve sayısız donanım özellikleri, otomobile ek bir tarz ve ifade katıyor. Kullanılan yüksek kaliteli malzemeler ve işçilik, yeni MINI Cabrio’nun eşsiz duruşuna katkıda bulunarak, onu sınıfının tek premium cabrio otomobili haline getiriyor.
  Yeni MINI Cabrio, yolcularını açılır tavan özellikli "soft top" sayesinde rüzgardan ve hava koşullarından güvenle koruyor. 30 km/s hızla seyrederken bile, soft top rahat ve kolay bir şekilde otomatik olarak açılıyor ve böylece sadece 15 saniye içinde yeni MINI Cabrio gerçek ruhuna ve özelliğine kavuşuyor. Ayrıca istenirse soft top önden sadece 40 cm geri çekilerek, 120 km/s hıza kadar açılır tavan gibi de kullanılabiliyor.
  Yeni MINI Cabrio, sürücüsünü bütün bir yıl boyunca üstü açık kullanım için sabırsızlandırıyor. Yeni MINI Cabrio, üstü açık kullanım zevkini, opsiyonel olarak sunulan ve devir göstergesinin hemen yanında bulunan “Açık Tavan Zaman Sayacı” (Always Open Timer) aracılığıyla sürücüsüne hatırlatıyor. Eşi görülmemiş bu gösterge, sürücüye ve yolculara otomobilde üstü açık bir şekilde seyredilen toplam zamanı göstererek onları mümkün olduğunca açık havada sürüş keyfine teşvik ediyor.
  Yeni MINI Cabrio, her iki yöne doğru katlanabilen ve birbirinden ayrılmış olan arka koltuk sırtlıkları, yolcu kabini ile bagaj arasında yer alan ve bagaj hacmini 660 litreye çıkartan bölmesi ve kolay yükleme işlevi gibi günlük kullanımı kolaylaştıran pek çok özelliği sunuyor.
  Cabrio sınıfında neredeyse benzersiz olan bu çeşitlilik, takla barının yenilikçi tasarımı ve üretimi sonucunda mümkün hale geldi. Yeni MINI Cabrio’da takla barı, sürücünün arka görüşünü kapatmayacak ve sadece devrilme anında otomatik olarak çıkacak şekilde tasarlandı. Arka koltukların arkasında konumlandırılan ve tek parça olarak tasarlanan takla barı, iç kabini enlemesine geçiyor.
  Yeni MINI Cabrio, pazara iki farklı motor seçeneğiyle sunuluyor. MINI Cooper Cabrio, motorun çalışmasından itibaren sportif özellikler sunmaya başlıyor. Tamamen değişken valf yönetimine sahip, dört silindirli, 1.6 litre hacimli güç ünitesi, 6.000 dev/dak'da maksimum 120 bg / 88 kW güç üretiyor.
  MINI Cooper S Cabrio ise, dinamizm ve performansa daha da fazla odaklanıyor. Twin-scroll turboşarj ve doğrudan yakıt püskürtmeli, dört silindirli, 1.6 litre hacimli motor, 5.500 dev/dak'da 175 bg / 128 kW güç üretiyor ve bu sayede muhteşem bir güç ve dinamik performans sağlıyor.

  Her iki motor seçeneği de, emisyon ve yakıt tüketimini azaltmak amacıyla, frenlemede enerji üretimi, manuel şanzımanlı modellerde otomatik çalıştırma durdurma ve vites değiştirme göstergesi gibi en yeni teknolojilere sahip. Bu olağanüstü verimli sürüş teknolojilerinden faydalanarak, yeni MINI Cabrio modellerinin yakıt tüketimleri ve karbon salınımları bir önceki modellere göre %23 oranında azaltıldı.

  Yeni MINI Cabrio, etkileyici yol tutuşunu bir önceki modele göre çok daha gelişmiş bir süspansiyon teknolojisine borçlu. Üstü açık MINI, standart olarak sunulan gelişmiş süspansiyonu, kusursuz elektromekanik direksiyonu, güçlü fren sistemi ve dinamik denge kontrolü (DSC) sayesinde üstün çevikliği her yerinde hissedilen güvenlikle birleştirmeyi başarıyor.
  Önden çekiş sistemi ve süspansiyon teknolojisi sayesinde ulaşılan go-kart benzeri sürüş hissi, MINI Cabrio modeline özel olarak uyarlandı. Elektromekanik direksiyon (EPS), anti-blokaj fren sistemi (ABS), elektronik fren gücü dağıtımı (EBD), viraj frenleme kontrolü (CBC), fren yardımcısı ve kalkış yardımı dahil olmak üzere dinamik denge kontrolü (DSC) standart olarak sunuluyor. Çekiş tekerleklerinde elektronik kontrollü diferansiyele sahip dinamik çekiş kontrolü (DTC) ise opsiyonel donanım olarak mevcut.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni MINI Cabrio Forum Tarih
2009 Model Yeni Mini Cooper Cabriolet Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 5 Aralık 2008
3. Ahmet Döneminin Yenilikleri Kısaca Nelerdir Tarihi Bilgiler 15 Ocak 2014
Cumhuriyet Yönetiminin Ülkemize Getirdiği Yenilikler Nelerdir? Tarihi Bilgiler 20 Eylül 2012
Bit Yeniği Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 19 Haziran 2012
Yeni Örgü Mini Şal Modeli Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 21 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş