Yeni Maserati GranCabrio Resmi-Yeni Maserati GranCabrio ResimLeri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yeni Maserati GranCabrio Resmi-Yeni Maserati GranCabrio ResimLeri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni Maserati GranCabrio Resmi-Yeni Maserati GranCabrio ResimLeri  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Maserati GranCabrio, ilk etapta 4.7 litre silindir hacimli 440 HP’lik V8 motorla üretilecek.2009 yılının otomotiv sektörü açısından en önemli etkinliği olarak ön plana çıkacak olan ve 15 Eylül’de kapılarını açacak 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yenilikler birbiri ardına gün ışığına çıkıyor.
  İtalyan lüks ve spor otomobil üreticisi Maserati’nin GranCabrio adını verdiği ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken yeni modeli de 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’na sayılı günler kala gerçek yüzünü gösterdi. İtalyan üreticinin tarihindeki ilk dört kapılı cabrio modeli unvanını da taşıyan Maserati GranCabrio’nun 2010 yılının kış aylarından itibaren Batı Avrupa pazarlarında satışa sunulmasının ardından gelecek ilkbahar döneminde tüm dünyada satışa sunulmuş olması planlanıyor.

  Maserati Quattroporte ve GranTurismo modelleri gibi Pininfarina imzası taşıyan Maserati GranCabrio, GranTurismo modelininin sofftop tavanlı versiyonu olarak dikkat çekiyor. Maserati GranTurismo’nun çarpıcı tasarımına ek olarak 28 saniyede açılabilen veya kapatılabilen kumaş tavana sahip Maserati GranCabrio, 2940 mm’lik aks mesafesiyle aynı zamanda sınıfının arka koltukta yolcularına en uzun diz mesafesi sağlayan modeli olarak farkını ortaya koyuyor.

  Yılın ilk 6 ayı sonunda dünya çapında 2326 adet araç satışı gerçekleştiren Maserati’nin global anlamda satışlarını ayrı bir ivme kazandırması hedeflenen Maserati GranCabrio, firmanın 1960 yılında tanıttığı 3500 GT Vignale Spyder’dan 2001 yılında tanıttığı ve A.B.D. pazarına dönüşünü simgeleyen Spyder gibi konforlu ve aynı zamanda performanslı üstü açık modeller serisi geleneğini devam ettirmesi bakımından önem taşıyor.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni Maserati GranCabrio Forum Tarih
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Tanzimat Fermanı'nın getirdiği yenilikler madde madde Tarihi Bilgiler 1 Şubat 2017
Osmanlı Devleti'nin yeni bir savaşa hazır olduğu söylenebilir mi kısaca? Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş