Yeni Kia Magentis Hakkında Bilgi ve Resimleri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Dine tarafından 6 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yeni Kia Magentis Hakkında Bilgi ve Resimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni Kia Magentis Hakkında Bilgi ve Resimleri

  Kia’yı orta sınıfta temsil eden modeli Magentis’in, New York Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan yeni nesli gün ışığına çıktı.

  [​IMG]

  Dış tasarımı Frankfurt’taki Kia Avrupa Tasarım Merkezi tarafından şekillendirilen sedanın iç mekanı ise markanın Kaliforniya’daki tasarım stüdyosu tarafından ortaya çıkarılmış. Güncel Magentis’in ağırbaşlı ve çokça sıkıcı olarak nitelenen tasarımıyla karşılaştırıldığında çok daha sportif ve güçlü görünen aracın yüzünde Kia’nın “kaplan yüzü” olarak adlandırdığı yeni tasarım felsefesinden izler görmek mümkün. 2010’un son çeyreğinde ilk etapta Amerika’da satışa sunulacak olan yeni Magentis, 2011’in ilk çeyreğinde Avrupa pazarındaki yerini alırken, yeni geliştirilen 2.0 lt’lik dizel satışların büyük kısmını oluşturacak.

  [​IMG]

  Kia'nın orta-üst segmentteki sedan modeli Magentis'in dünya lansmanı geçtiğimiz günlerde New York Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirildi.

  [​IMG]

  Kia’nın Frankfurt ve California’daki tasarım merkezlerinde şekillendirilen yeni nesil Magentis, bir önceki modelden daha uzun, daha geniş ve daha alçak olarak tasarlanmış. Kia’nın yeni tasarım anlayışının uygulandığı Magentis’te yüksek teknoloji, konfor, performans ve güvenlik konularında markanın ulaştığı son nokta hedef olarak alınmış.

  [​IMG]

  “ Yeni nesil Magentis, KIA’nın tamamen yenilenen tasarım anlayışının bir sonucu… Bu tasarım anlayışı yeni nesil Kia Magentis’in yalın ve akıcı çizgilerle zarif ama karmaşıklıktan uzak ve bir o kadar da güçlü bir araç olarak yaratılmasıyla sonuçlandı” diye konuşan Kia Motors Tasarım Direktörü Peter Schreyer, yeni nesil Magentis’in dış tasarımıyla mükemmel bir uyum sağlayan iç bölümünün akıcı ve zarif tasarımının, yüksek kaliteli malzemelerle bir araya gelerek sınıfındaki rakiplerinden ayrıldığının altını çiziyor.

  [​IMG]

  Yeni nesil Kia Magentis, Amerika’da 2.0 lt. , 2.4 lt. benzinli ve 2.4 lt. hibrid motor seçeneği ile satışa sunulurken Avrupa pazarında 1.7 lt. dizel ve 2.0 lt. benzinli motorlar ile pazara sunulacak.

  [​IMG]

  Sedan bir otomobilin de sportif ve coupe benzeri bir tasarıma sahip olabileceğinin en güzel kanıtı olan yeni nesil Kia Magentis, Amerika’da bu yıl sonunda, Avrupa’da ise 2011 ilkbaharında pazardaki yerini alacak.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni Magentis Hakkında Forum Tarih
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Tanzimat Fermanı'nın getirdiği yenilikler madde madde Tarihi Bilgiler 1 Şubat 2017
Osmanlı Devleti'nin yeni bir savaşa hazır olduğu söylenebilir mi kısaca? Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş