Yeni Genç Kız Hırkası - Genç Kızlara Harika Kısa Hırka Modeli (Açıklamalı)

'Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar' forumunda Mavi_inci tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Yeni Genç Kız Hırkası - Genç Kızlara Harika Kısa Hırka Modeli (Açıklamalı) konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Yeni Genç Kız Hırkası - Genç Kızlara Harika Kısa Hırka Modeli (Açıklamalı)

Genç kız hırkası yapılışı Şiş: 5,5 numara

Beden:38

Arkaya 72 ilmekle başlayın. 11 ilmek düz örün. 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 10 ilmek düz örün.
    1 dolayın, 2 İlmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın,1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 10 ilmek düz örün. Bu şekilde 10 ilmeği düz, 10 ilmeği delik ajur olarak devam edin.
    Arka sıraları ters örün. 5 sıra sonra delik ajurların üzerine düz, düz örgülerin üzerine delik ajur yaparak devam edin. Lastikten 20 sıra sonra kolu 3-2-1-1-1 kesin. 17 cm sonra arka yaka oyuntusunu yaparak omuzları kapatın. Önlere 42 ilmekle başlayın. Lastikten sonra2 ilmek düz örün. 1 dolayın, 2 ilmeği toplayarak 1 0 ilmeği delik ajur, 10 ilmeği düz örgü devam 15 sıra sonra yakayı V şeklinde açın. Kolu 3-2-1-1-1 kesin. Omuzları kapatıp bitirin. Kollara 42 İlmekle başlayın. 2 ilmek düz örün. 1 dolayın, 2 ilmeği toplayarak delik ajur ve düz örgüyle devam edin. Kolun her iki yanından eşit aralıklarla Ver ilmek olmak üzere 3 er ilmek arıtın. Kolu 2-1 kesin. Önce 2 sırada, sonra her sırada 1 ‘er ilmek eksilterek bitirin. Ön ortasından ilmek alıp 1 ters, 1 düz, 3 sıra lastik örün. Yaka ve etek uçunca tığla oya yaparak tamamlayın.

Alıntı

Yükleniyor...