Yeni Doğan Bebeklerin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ?

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Dine tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yeni Doğan Bebeklerin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni Doğan Bebeklerin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ?

  Bazı anneler bebeklerinin güzel kokması için losyon kullanmayı severler. Ama bebeğin cildi kuru olmadıkça losyon kullanmaya gerçekten gerek yoktur.

  [​IMG]

  Bebeğinizin yumuşak ve hassas cildinin özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle bebekler için üretilen ürünlerin kullanılması genellikle daha iyidir. Yetişkinler için olan ürünler, bebeğiniz için tahriş edici ve alerjik içerikli olabilir. Bazı ebeveynler bebeklerinin güzel kokması için losyon kullanmayı severler. Ama bebeğin cildi kuru olmadıkça losyon kullanmaya gerçekten gerek yoktur. Pudra kullanmaktan kesinlikle kaçınılmalı.

  Bazı bebeklerin cildinde kırmızılıklar ve pütürlerin olması da mümkündür ve bu durum doğaldır.. Bazı döküntüler bir problemin veya enfeksiyonun işareti de olabilir. Bez pişiği bebeği rahatsız edebilir ve tedavi edilmesi gerekir. Eğer döküntü ile ilgili kaygınız varsa veya bebeğiniz rahatsızsa veya ateşi varsa doktorunuzu arayın.

  Çamaşır deterjanları bebeğinizin hassas cildini tahrişe neden olabilir. Bebekler için hazırlanmış deterjanlar kullanın ve çok iyi durulayın.

  Alman hastanesi.
   

Bu Sayfayı Paylaş