Yeni bir sosyal ağ geliyor

'İnternet ve Network' forumunda Dine tarafından 25 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yeni bir sosyal ağ geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Centrl kullanıcıları Türkyie'ye ait güncel nokta bilgilerine anında ulaşabilecek.


  [​IMG]  Merkezi New York'ta bulunan mobil sosyal ağ şirketi Centrl'ın Türkiye pazarında, lokasyon uygulamaları konusunda faaliyet gösteren Infotech ile işbirliğine başladığı bildirildi.
  Infotech'ten yapılan açıklamada, işbirliği çerçevesinde Infotech'in veri tabanındaki 360 binden fazla Türkiye'ye ait güncel nokta bilgilerine (POI), Centrl'in 550 bin sosyal ağ kullanıcılarının da erişebileceği ifade edildi.
  Açıklamada, Centrl'ın şu anda iPhone, Android, BlackBerry ve Nokia telefonlarında ve Facebook, MySpace, Hi5, Ning, Bebo, Friendster, Orkut, iGoogle, iTimes sosyal ağlarında çalıştığı ve kullanıcılara, bulundukları yere özel restoranlar, sinemalar, iş yerleri ve para tasarruf ettirici öneriler sunduğu belirtildi.
  Ayrıca, Centrl kullanıcılarının, isterlerse arkadaş ve ailelerinin nerede olduklarını görebildikleri ve tüm kullanıcılar ile ücretsiz mesajlaşabildikleri kaydedildi.
  Infotech'in konumsal çözümlerinde, üç ayda bir güncellediği ve kapsamını genişlettiği sayısal haritaları kullandığı ifade edilen açıklamada, Infotech'in haritalarının şu anki sürümünün 81 il merkezi, 86 ilçe, tüm karayolu ağı ve köy yollarını kapsadığı, haritaların yol ağı dışında 365 binden fazla önemli nokta bilgisini (POI) içerdiği vurgulandı.
  Açıklamada, Infotech'in üretmiş olduğu haritaların uluslararası pazarda Tele Atlas tarafından pazarlanırken yerli yabancı birçok operatörün, navigasyon sistemi ve konum bazlı hizmet sağlayıcısı tarafından kullanıldığı aktarıldı.
  Infotech Genel Müdürü Ufuk Peker, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları ifade etti:
  ''Kullanıcıların, istedikleri anda ve kendi talepleri doğrultusunda diledikleri lokasyon bilgisine ulaşmalarını sağlamak ve bunu da gündelik yaşamlarının doğal bir parçası haline getirmek istiyoruz. Centrl bu açıdan tam aradığımız tipte bir uygulamaydı. Bu işbirliğinin ülkemizdeki lokasyon bazlı mobil hizmetlerin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum.''
  Centrl Inc'in Üst Yöneticisi (CEO) Murat Aktıhanoğlu da, Infotech'in kendilerine ihtiyaçları olan en iyi ve en güncel bilgileri sağladığını, kullanıcıların artık Türkiye'de aradıkları restoranları, sinemaları ve benzeri iş yerlerini rahatlıkla bulabildiklerini kaydetti.
  Aktıhanoğlu, ''Infotech ile işbirliğimiz konusunda çok heyecanlıyız. Türkiye'de kullanıcı sayımızı artırmak, kurum olarak en büyük stratejik hedeflerimizden birisi'' dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni sosyal geliyor Forum Tarih
Ankara - Yenimahalle - Prof. Dr. Mehmet Kaplan Sosyal Bilimler Lisesi Liselerimiz 23 Mart 2010
7.Sınıf Sosyal Bilgiler Yeni Müfredat Değerlendirme Raporu Öğretmenlerimizin Bölümü 1 Ekim 2008
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş