Yeni bir dizüstü alırken nelere dikkat etmeliyiz

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 11 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Yeni bir dizüstü alırken nelere dikkat etmeliyiz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek yeni bir dizüstü almayı düşünüyorsanız tavsiyelerimize bir göz atın


  Hangi işletim sistemi ihtiyacınızı karşılar?

  Bu konuda okuyacaklarınız:


  1Sunulan işletim sistemi yeterli mi?
  2İşlemci seçimi
  3Ne kadar RAM yeterli?
  4Ekran kartını seçerken
  5Port sayısı önemli
  6Kaç inç ekran boyu olmalı?
  7Ekran kalitesini test edin
  8Kablosuz iletişim özellikleri
  9Trackpoint, touch pad / track pad
  10Pil ömrü
  Dizüstü bilgisayarlar günden güne daha da popüler hale geliyor. İster kişisel kullanım için, ister iş için olsun masaüstü bilgisayarların yerine tercih edenlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Değişen teknoloji ve alışkanlıklar insanları mobil hayata daha çok yönlendiriyor. Buna karşın sadece bir dizüstü bilgisayar satın almak etkin bir şekilde mobil hayata sahip olmak anlamına da gelmiyor.

  Rekabetin de etkisiyle elektronik ürün satan pek çok mağaza düşük fiyatlar ve kampanyalarla kullanıcılara dizüstü satın alma şansı sunuyor. Ancak tam da bu noktada kullanıcılar adına dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar söz konusu. Her düşük fiyatlı dizüstü, kaliteli donanıma sahip olmayabilir. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek yeni bir dizüstü almayı düşünüyorsanız sizler için derlediğimiz 10 temel kritere göz atmanızda fayda var.

  İşletim sistemi
  Piyasada satılan pek çok bilgisayar ön yüklemeli işletim sistemleriyle geliyor. Bunların çoğunda da Microsoft'un Windows XP Home ve Vista Home Basic sürümleri yer alıyor. İlk başta bu bir problem olarak görülmeyebilir. Hatta fiyat açısından uygun da gelebilir. Eğer ofis programları kullanıp internette dolanmaya ve sadece e-posta alıp göndermeye niyetliyseniz neden daha pahalı olan sürümlere para ödeyesiniz ki?

  Fakat şu da var ki pek çok şirket veya kullanıcı Microsoft'un daha donanımlı işletim sistemlerine (üst sürümlere) gerçekten ihtiyaç duyuyor olabilir. Bunun adına ister geniş kapsamlı bir ağ, isterseniz de daha yoğun kullanılacak multimedya uygulamaları deyin, her şekilde üst sürümler sizin kullanım alanınıza göre çeşitli artı yönlere sahipler. Dolayısıyla önce dizüstü bilgisayarınızla ne yapmak istediğinize karar vermekle işe başlamalısınız. Ardından bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir işletim sistemi seçmelisiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni dizüstü alırken Forum Tarih
Dizüstü Bilgisayar Modelleri Yeni Bilim & Teknoloji 9 Ekim 2010
Yeniliğin Geleceği Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayar Bilim & Teknoloji 4 Aralık 2009
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş