Yeni bir Avatar fırtınası!

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Dine tarafından 22 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yeni bir Avatar fırtınası! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni bir Avatar fırtınası yolda!

  Sinema salonlarını sallayan Avatar, yeniden izleyicilerin karşısına çıkacak! İşte yenisi.

  ayında gerçekleşmiş CES 2010 etkinliğinde piyasada henüz ciddiye alınacak 3D içerik satılmamasına rağmen, 3D televizyonlar ve 3D desteği sunan Blu-ray oynatıcılar tanıtılmıştı.
  Şimdi, James Cameron üreticilere ümit veriyor: Gişe hâsılat rekoru kıran Avatar filminin, 3D ev sinemasına özel sürümü duyuruldu.
  Cameron'un Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada filmin DVD ve sıradan Blu-ray sürümünün 22 Nisanda çıkacağını belirtti. Kasım 2010'da ise filmin birçok ekstra içeren farklı bir DVD'sinin yanında filmin 3D sürümünü içeren Blu-ray de çıkacak.
  Böylece film tam da yılbaşı alışverişi zamanına denk geliyor. Yeni sürüm hem 3D sinema, hem de 3D ev eğlencesi sektöründe büyük bir hareketlilik sağlayabilir.
  Cameron bu sayede Titanic filmiyle elde ettiği gişe hâsılat rekorunu kısa bir sürede kırabilir ve doğal olarak birçok dalda Oscar kazanmayı garanti altına alabilir. Avatar, Oscar ödüllerinde toplam dokuz dalda yarışıyor: En iyi film, en iyi reji, en iyi müzik (score), en iyi kamera, en iyi kesit, en iyi donanım, en iyi ses düzenleme, en iyi ses miksi, en iyi görsel efektler...
   

Bu Sayfayı Paylaş